Miłośnicy teatru mogą znaleźć w Cyfrowym Muzeum informacje o pięciuset przedstawieniach wystawionych w Starym Teatrze po wojnie. Cały zasób to 5,5 tys. fotografii oraz 1,2 tys. projektów scenografii, plakatów, wkładek obsadowych i 330 kostiumów. Niektóre z kostiumów można obejrzeć bardzo dokładnie, dzięki animacji. Bardzo cenne, zwłaszcza dla specjalistów, są informacje o repertuarze teatru z najstarszego okresu od roku 1781.
Zdigitalizowany materiał pochodzi głównie z Archiwum i Muzeum Starego Teatru oraz Archiwum Artystycznego i Biblioteki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (archiwalia z lat 1947-1954). Materiały są własnością wymienionych instytucji i ich wykorzystanie wymaga zgody właściciela. - Ta strona będzie rozbudowywana m.in. o dokumentację przedstawień po 2005 r., którą posiadamy już w formie zdigitalizowanej. Część z tych informacji jest dostępna na głównej stronie teatru - zaznaczyła Anna Litak.
Cyfrowe Muzeum Starego Teatru powstało dzięki dofinansowaniu z UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt projektu wyniósł 100 tys. zł, z czego unijna dotacja to 75 proc. - Cyfrowe Muzeum to pierwszy krok do utworzenia Interaktywnego Muzeum Starego Teatru - podkreśliła Litak.PAP, arb