Zarząd PKOl poparł skierowane do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wspólne wystąpienie prezesów czterech związków: łyżwiarstwa szybkiego, łyżwiarstwa figurowego, hokeja na lodzie oraz curlingu w sprawie odblokowania wstrzymanej pięć lat temu modernizacji toru "Stegny", polegającej przede wszystkim na przykryciu tego obiektu dachem.
Prowadzący w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II obrady prezes PKOl Andrzej Kraśnicki podkreślił, że ważnym punktem obrad było też przyjęcie statutu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Wprawdzie w obowiązującym tekście Ustawy o Sporcie zapisy dotyczące jego funkcjonowania się nie znalazły, ale i tak wiele związków sportowych w swych statutach wskazuje właśnie Trybunał jako sportowy sąd polubowny oraz instancję odwoławczą od orzeczeń regulaminowych i dyscyplinarnych organów związkowych. Z kolei na mocy porozumienia z Ministerstwem Sportu i Turystyki Trybunał jest jedyną instytucją rozpatrującą odwołania od decyzji w sprawie naruszenia przepisów antydopingowych. Ponieważ z końcem roku kończy się obecna kadencja Trybunału, jeszcze w grudniu zostanie wybrany jego nowy skład. Zgodnie ze statutem ma się w nim znaleźć 18-24 arbitrów, powoływanych przez PKOl spośród kandydatów komitetu i związków sportowych.
Zarząd PKOl dokonał również zmian kadrowych w swoim składzie. Z funkcji członka władz PKOl odwołał dotychczasowego prezesa PZBadmintona Michała Mirowskiego. Jego miejsce zajął inny przedstawiciel tej organizacji, wiceprezes Jerzy Szleszyński. Członkiem zarządu jest od 18 października także prezes PZKolarskiego Wacław Skarul. Do składu Komisji Międzynarodowej włączono posła do Parlamentu Europejskiego Wojciecha Olejniczaka.PAP, arb