W Polsce program staje się coraz bardziej popularny. W pierwszym roku jego realizacji uczestniczyło w nim ok. 300 tys. dzieci (ok. 28 proc. grupy docelowej); w ubiegłym roku skorzystało z niego ok. 70 proc. uczniów, czyli 800 tys. dzieci z klas I-III, uczących się w ponad 8,6 tys. szkół podstawowych. Unia Europejska przyznała naszemu krajowi na ten rok szkolny czwarty co do wysokości budżet na ten cel. Polska na realizację programu "owoce i warzywa w szkole" może wydać 12,3 mln euro, z czego 75 proc. tej kwoty (9,2 mln euro) pokryje UE.
W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 dzieci będą otrzymywały - przez okres 9 wybranych tygodni - owoce i warzywa 2 razy w tygodniu. W tym roku umowy z dostawcami zawarło ponad 9,2 tys. szkół. Do szkół dostarczane są jabłka, gruszki, truskawki, świeże warzywa - marchew, papryka, rzodkiewki, jak również soki owocowe, warzywne oraz owocowo-warzywne.
Ideą programu jest promocja zdrowej diety oraz pokazanie dzieciom, że warzywa, owoce, soki i zdrowe nawyki to inwestycja w przyszłość. Dlatego dzieci uczestniczą również w działaniach o charakterze edukacyjnym, związanych z informowaniem o zdrowym odżywianiu - zaznaczyła rzeczniczka ARR Iwona Ciechan. Program jest najbardziej popularny w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim oraz małopolskim.
Do 10 listopada 2011 r. ARR przyjmuje jeszcze zgłoszenia dostawców oraz szkół podstawowych chcących przystąpić po raz pierwszy w tym roku szkolnym do programu, od II semestru.pap, ps