Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że zatrzymano dziewiętnastolatka, który przyznał się do udziału w podpaleniu. Obecnie trwa ustalanie pozostałych sprawców zdarzenia. Rzeczniczka festiwalu Agata Kołacz poinformowała, że artystka wyceniła swoją pracę na 20 tys. dolarów. Na razie nie ma decyzji, czy organizatorzy będą się domagali od sprawców odszkodowania.
Kolorowe ubranie na Starym Marychu stworzone przez mieszkającą w Nowym Jorku Agatę "Olek" Oleksiak powstało w ramach towarzyszącego festiwalowi No Women No Art projektu "Ulice są nasze". Włóczkowe ubrania zyskały m.in. samochody i ludzie. Włóczkowe prace Olek pokazywane były w galeriach w różnych częściach świata (Nowy Jork, Wenecja, Istambuł, Brazylia), zarówno w ramach wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Jest laureatką prestiżowych konkursów, wykłada na uczelniach artystycznych.
Rzeźba Starego Marycha - postaci literackiej, która skupia w sobie i uosabia cechy typowego poznaniaka - stoi w centrum Poznania od 2001 roku, jest jednym z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych pomników w mieście. Stary Marych był bohaterem radiowych pogawędek "Blubry Starego Marycha" autorstwa Juliusza Kubla. Na antenie radiowej i podczas występów estradowych głosu udzielał mu nieżyjący aktor Teatru Nowego w Poznaniu, Marian Pogasz. "Blubry Starego Marycha" gościły na antenie radiowej przez 17 lat - od 1983 roku.
PAP, arb