Rano na Kasprowym Wierchu było 183 cm śniegu, a termometry na szczycie wskazywały jeden stopień ciepła. W części reglowej Tatr warunki do uprawiania turystyki są dobre. W tej części gór w godzinach południowych śnieg zalegający na szlakach robi się mokry i grząski.
Tymczasem powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach wiatr wieje z prędkością 80 km/godz. - Rano na Połoninie Wetlińskiej było zero stopni Celsjusza. Jednak bardzo silny wiatr sprawia, że temperatura odczuwalna jest tam znacznie niższa - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Rząsa.
W bieszczadzkich dolinach m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, termometry wskazują osiem stopni powyżej zera. Wieje słaby wiatr lub jest bezwietrznie. W Bieszczadach leży od 30 do 110 cm śniegu. W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy, w pięciostopniowej, rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego.
Pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że wyzwolenie lawiny na ogół jest możliwe tylko przy dużym obciążeniu dodatkowym, w nielicznych miejscach, w bardzo stromym lub ekstremalnym terenie. Samorzutnie mogą schodzić jedynie małe lawiny w postaci tzw. zsuwów.
zew, PAP