Poradnik zawiera informacje, mówiące jak należy zachować się w sytuacji zagrażającej naszemu życiu i zdrowiu. Jak ich unikać, a jeśli się zdarzą - jak reagować, przeciwdziałać i zapobiegać ich wystąpieniu w przyszłości. Jest on adresowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży.
- Jeszcze przed wakacjami opracowanie trafiło do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich na terenie Warszawy. Od sierpnia Biuro Bezpieczeństwa Warszawy będzie prowadziło szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół z zakresu: jak czytać podręcznik, jakie jest jego przesłanie, aby mogli oni przekazać wiedzę uczniom - powiedziała dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor.
- W planach jest również przekazanie podręcznika do Wydziałów Obsługi Mieszkańca, a także do komisariatów policji w Warszawie, aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp - dodała.
W powstanie "Poradnika" zaangażowani byli przedstawiciele wielu służb i instytucji w tym Komendy Stołecznej Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Poradnik jest dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej: http://bezpieczna.um.warszawa.pl/mp, pap