W gronie jego podopiecznych, jako szkoleniowca, byli m.in. uczestnicy mistrzostw Europy Henryk Piotrowski czy Edward Łęgowski, a także czołowi wówczas w kraju długodystansowcy i maratończycy jak Marek Jakubowski czy Andrzej Sajkowski.
Zbigniew Zaremba pomagał również przy organizacji wielu imprez biegowych. Był wraz z Tomaszem Hopferem (zmarł 10 grudnia w 1982 roku) i Józefem Węgrzynem w tzw. "wielkiej trójce" pomysłodawców Maratonu Pokoju. W późniejszym czasie założył pismo "Jogging", wydał szereg publikacji poświęconych biegom.
- Wsparcie naszej inicjatywy w końcu lat 70. minionego stulecia, by zorganizować maraton dla amatorów, przez dr Zarembę, fachowca z ramienia PZLA od strony sportowej, który wtedy pracował jako trener kadry, było wielką sprawą - powiedział Węgrzyn, wówczas redaktor naczelny pisma „ITD". Dodał, że największą trudnością było przede wszystkim przekonanie władz partyjnych, że zebranie w jednym miejscu dwóch tysięcy ludzi w krótkich spodenkach i ich bieg przez miasto nie zakończy się zamieszkami.
- Nie zdołaliśmy przekonać ostatecznie, dlatego trasa pierwszego w 1979 roku i następnych maratonów nie prowadziła wzorem innych stolic czy metropolii przez centrum Warszawy. Zawodnicy zaczynali i kończyli na Stadionie X-lecia (obecnie Stadion Narodowy), biegli Wałem Miedzeszyńskim z nawrotem w Falenicy - wspomniał Węgrzyn.
Uroczystości żałobne odbędą się w poniedziałek 17 września o godzinie 10 w kościele Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Conrada 7 na warszawskiej Chomiczówce.
zew, PAP