Za Stanami Zjednoczonymi na kolejnych miejscach uplasowały się: Filipiny, Afganistan, Indonezja, Irak, Indie, oraz - ex aequo na dziesiątym miejscu - Sri Lanka i Wielka Brytania.
Na dalszych miejscach znalazły się kraje kojarzone z działalnością terrorystyczną, takie jak Jemen, Liban albo Rosja.
Dunn wytłumaczył stosunkowo wysoką pozycję Wielkiej Brytanii jej sojuszem ze Stanami Zjednoczonymi w wojnie z Irakiem oraz licznymi potencjalnymi celami ataków w Londynie. Należy do nich np. tak znane i symboliczne miejsce jak Pałac Westminsterski, czyli siedziba parlamentu. Zdaniem Dunna, zagrożenie terrorystyczne zwiększa też na Wyspach "rozwinięta siatka islamskich bojowników".
Opracowując listę, WMRC zastosował pięć kryteriów, które pozwalają określić stopień narażenia kraju na atak terrorystyczny. Były wśród nich istnienie, rozmiary i potencjał organizacji terrorystycznych, ich aktywność, rozmiary ewentualnych strat i skuteczność działań antyterrorystycznych.
WMRC jest ośrodkiem badawczym z biurami w Londynie, Bostonie i Singapurze. Dostarcza informacji i analiz ważnych z gospodarczego punktu widzenia. Odbiorcami są instytucje finansowe, przedsiębiorstwa i rządy około czterdziestu krajów.
sg, pap