18 listopada 2008
-
Francja: Czarni chcą uwzględniania koloru skóry
Prezes skupiającej ponad 60 organizacji Rady Przedstawicielskiej Stowarzyszeń Czarnych Francji (CRAN) Patrick Lozes opowiedział się za zniesieniem zakazu uwzględniania koloru skóry w oficjalnych statystykach.
Życie -
Ukraińcy podzieleni ws. NATO
Prawie połowa Ukraińców (45,6 proc.) uważa, że przystąpienie do NATO byłoby czynnikiem destabilizującym sytuację - wynika z sondażu Instytutu Socjologii Ukraińskiej Akademii Nauk.
Świat -
Watykan ostro krytykuje Obamę
Amerykański kardynał James Francis Stafford nazwał prezydenta elekta Baracka Obamę przedstawicielem "ekstremistycznej" frakcji "przeciwko życiu".
Świat -
"Walka o niepodległość Łotwy nigdy się nie skończy"
Walka o niepodległość Łotwy nigdy się nie skończy - oświadczył prezydent tego kraju Valdis Zatlers podczas uroczystości w Rydze z okazji 90. rocznicy proklamowania niepodległości Łotwy.
Świat -
Rosja: napady na organizacje pozarządowe
W związku z serią brutalnych napadów w Rosji, których ofiarą padł m.in. dziennikarz Michaił Biekietow, tamtejsze organizacje pozarządowe (NGOs) wystosowały apel do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.
Świat -
Prezes "Porozumienia bez Barier" zatrzymany przez CBŚ
Andrzej Kratiuk, prezes rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier", został zatrzymany w Warszawie przez CBŚ. Według szefa katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej Zbigniewa Pustelnika, sprawa nie ma żadnego związku z...
Kraj -
"Katar głównym partnerem Polski w projektach gazowych"
Po spotkaniu z szefem rządu Kataru szejkiem Hamadem ibn Dżasimem as-Sanim w stolicy tego państwa Dausze premier Donald Tusk zadeklarował, że Polska chce uczynić z Kataru swego głównego partnera w projektach gazowych.
Gospodarka -
Kryzys końcem reżimu w Chinach?
Spowolnienie gospodarcze może oznaczać koniec rządów Komunistycznej Partii Chin - twierdzi Joshua Kurlantzick, ekspert ds. Chin w korespondencji opublikowanej na portalu amerykańskiego dwutygodnika "The New Republic". Prof. Waldemar...
Gospodarka -
W lutym sprawna elektrownia atomowa w Iranie
Iran zamierza uruchomić swą pierwszą elektrownię atomową w 2009 roku, po wielu latach opóźnień w jej realizacji - poinformowała irańska oficjalna agencja prasowa IRNA.
Świat -
Kubica szósty na testach w Barcelonie
Robert Kubica z zespołu BMW-Sauber uzyskał szósty czas podczas testów na torze Circuit de Catalunya w Barcelonie. Najszybciej jeździł Niemiec Sebastian Vettel z zespołu Red Bull, który jako jedyny przejechał okrążenie toru w czasie...
Życie -
Rosja chce rozmawiać z UE ale nie z NATO
Rosja woli rozmawiać o "pakcie bezpieczeństwa" z Unią Europejską niż z NATO - zadeklarował przedstawiciel Moskwy przy Sojuszu Atlantyckim Dmitrij Rogozin.
Świat -
Kaczmarek oskarża PiS
Były prokurator krajowy i szef MSWiA Janusz Kaczmarek, który zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków, oskarżył Prawo i Sprawiedliwość m.in. o wykorzystywanie aparatu państwowego i służb specjalnych.
Kraj -
Będzie projekt "pomostówek" dla nauczycieli
Chcemy zaproponować w Sejmie projekt "przejściowych" emerytur dla nauczycieli - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak. Dodała, że projekt będzie poselski i może się pojawić już na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Projekt popiera szef ZNP.
Kraj -
"NATO nadal stoi otworem"
Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer powiedział, że Sojusz Północnoatlantycki "będzie w dalszym ciągu wspierał" kraje poradzieckie, stukające do jego bram, mimo sprzeciwu Moskwy.
Świat -
Wielka Brytania przeszkodą w negocjacji pakietu klimatycznego
Stanowisko Wielkiej Brytanii jest jedną z głównych przeszkód, by w negocjacjach nad pakietem klimatyczno- energetycznym osiągnąć porozumienie przyjazne biedniejszym krajom UE - uważa szef UKiE Mikołaj Dowgielewicz, który w czwartek...
Gospodarka -
Piraci z Zatoki Adeńskiej
Gangi, które od 10 lat zajmowały się na somalijskich wodach korsarstwem na skalę chałupniczą, od kilku lat wykazują coraz większą aktywność. Z każdym porwaniem kolejnego statku rosną w siłę, stają się bardziej zuchwali i zapuszczają się...
Świat -
Rumunia: ponad połowa parlamentarzystów oskarżona o korupcję
Rumuńskie organizacje pozarządowe (NGOs) twierdzą, że ponad 200 polityków ubiegających się o reelekcję w parlamencie jest podejrzewanych o korupcję - podała agencja AP.
Świat -
Klich o polsko-ukraińskiej współpracy wojskowej
Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapewnił w Kijowie, że amerykańska bateria rakiet typu Patriot znajdzie się w Polsce nie później niż do końca przyszłego roku.
Świat -
"Putin i Miedwiediew stracą władzę z powodu kryzysu"
Wzrost bezrobocia i kryzys gospodarczy w Rosji sprawią, że premier Władimir Putin i prezydent Dmitrij Miedwiediew stracą władzę do 2012 r. - oświadczył lider rosyjskiej opozycji Garri Kasparow.
Świat -
Demonstracja polskich rolników w Brukseli
Około 200 rolników z NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych demonstrowało przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli, domagając się wyższych cen interwencyjnych skupu zboża i dopłat eksportowych do produktów mleczarskich.
Świat -
Polski paralotniarz zginął w RPA
Podczas zawodów paralotniowych XC Open de Aar rozgrywanych w Republice Południowej Afryki śmiertelny wypadek miał pilot z Polski Wojciech S. Polak zaginął w niedzielę podczas rozgrywania jednej z konkurencji.
Świat -
Lektor języka polskiego zamordowany w Kirgistanie
Maciej Chowaniok, związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach lektor języka polskiego, został zamordowany w Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Miał 28 lat.
Świat -
"Solidarność" będzie kontynuować protesty
Obradująca w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" przyjęła uchwałę o kontynuacji protestów związkowych. Postanowiła zwrócić się też do europejskich central związkowych z prośbą o interwencję wobec rządu na rzecz przestrzegania...
Kraj -
Linie lotnicze obniżają dopłatę paliwową
Z powodu spadku cen ropy naftowej na światowych rynkach niektórzy przewoźnicy, latający m.in. do i z Polski, obniżają opłaty paliwowe. Dotyczy to m.in. British Airways, Lufthansy, linii Norwegian i SAS.
Gospodarka -
Czesko-rosyjskie rozmowy o tarczy
Przewodniczący czeskiej Izby Poselskiej Miloslav Vlczek powiedział w Moskwie, że parlament Czech odłożył rozpatrzenie projektów ustaw dotyczących rozmieszczenia radaru amerykańskiej tarczy antyrakietowej na czeskim terytorium do czasu...
Świat -
Skradziono obrazy Malczewskiego i Witkacego
Dwa obrazy, autorstwa Jacka Malczewskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza, skradziono z galerii w warszawskim Śródmieściu. Według szacunków dyrekcji placówki dzieła warte były ok. 500 tys. zł.
Życie -
Pożegnano Mieczysława Rakowskiego
Były premier i ostatni I sekretarz KC PZPR Mieczysław F. Rakowski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Pożegnała go najbliższa rodzina, politycy lewicy i dziennikarze tygodnika "Polityka".
Kraj -
Łyżwiński w areszcie do kwietnia 2009
Do kwietnia przyszłego roku Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim przedłużył areszt b. posłowi Samoobrony Stanisławowi Łyżwińskiemu oskarżonemu w tzw. seksaferze - poinformowała rzeczniczka sądu Iwona Szybka.
Kraj -
Kangur z Chin naszym prapraprzodkiem
Australijskie kangury są genetycznie podobne do człowieka, a pojawiły się na ewolucyjnej scenie w Chinach - podali australijscy naukowcy.
Życie -
Dwóch Polaków na pokładzie porwanego tankowca
Saudyjski supertankowiec, porwany w weekend przez somalijskich piratów u wybrzeży Kenii, najprawdopodobniej zakotwiczył u wybrzeży Somalii - podał operator statku, firma Vela International Marine Ltd. z Dubaju (Zjednoczone Emiraty...
Świat -
Cena gazu bez zmian do 1 kwietnia 2009 r.
Polskie Gazownictwo i Górnictwo Naftowe (PGNiG) nie zakłada wprowadzenia zmian do taryfy cenowej na gaz przed 1 kwietnia 2009 roku. Obecna taryfa obowiązuje do końca marca przyszłego roku.
Gospodarka -
Premier o Bondaryku i podsłuchach
"Nie sądzę, aby tak było" - tak premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie o doniesienia, że szef ABW Krzysztof Bondaryk walczył o korzystne dla operatorów telekomunikacyjnych rozwiązania dotyczące podsłuchów.
Kraj -
"Polska popiera aspiracje Turcji do UE"
Polska popiera wstąpienie Turcji do Unii Europejskiej - zadeklarował szef MSZ Radosław Sikorski w Warszawie po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Turcji Alim Babacanem.
Kraj -
Radziecki weteran: to ja zestrzeliłem samolot McCaina
Radziecki weteran twierdzi, że w 1967 r. w czasie wojny w Wietnamie to on zestrzelił samolot amerykańskiego senatora i kandydata na prezydenta Johna McCaina - poinformowały rosyjskie media, powołując się na gazetę "Moskowskij Komsomolec".
Świat -
Proces nie ruszył, oskarżony był pijany
Nie powiodła się kolejna - czwarta już - próba rozpoczęcia procesu śląskiej mafii paliwowej. Do katowickiego sądu po raz kolejny nie przyszli obrońcy jednego z oskarżonych Andrzeja Dolniaka, ten nie zgodził się na prowadzenie rozprawy...
Kraj -
Za szpinak z ropuchą - paczka kawy
Chciała rodzinie podać zdrowy posiłek, ku swemu przerażeniu podała szpinak z ropuchą. W ramach przeprosin dostała od sklepu paczkę kawy - pisze popularna prasa austriacka.
Życie -
Juszczenko: Wielki Głód to zbrodnia przeciw narodowi
Wielki Głód na Ukrainie był zbrodnią przeciw narodowi, wymierzoną w jego dążenia wolnościowe i niepodległościowe - oświadczył prezydent Wiktor Juszczenko, prezentując w Kijowie Narodową Księgę Pamięci ofiar tragedii z lat 30. ubiegłego...
Świat -
Książę Harry jako James Bond
Daniel Craig twierdzi, że jego następcą w roli Jamesa Bonda powinien być książę Harry.
Kultura -
Szkoły żeńskie i męskie to przyszłość
Stwierdzone przez naukowców różnice w działaniu mózgu kobiet i mężczyzn oznaczają, że powróci podział na szkoły wyłącznie męskie i żeńskie, pisze brytyjski dziennik „Independent”.
Przegląd prasy -
Najstarsza rodzina znaleziona w Niemczech
DNA pobrane z kości i zębów znalezionych w grobowcu sprzed 4 tys. 600 lat potwierdziło przypuszczenia archeologów, że mają do czynienia z najstarszym dowodem na istnienie rodziny jako komórki w strukturze społecznej, donosi „The...
Przegląd prasy -
Zamknięcie Wikipedii nie uszło mu na sucho
Niemiecki poseł, Lutz Heilmann poprosił sąd o zamknięcie niemieckiej wersji Wikipedii, wywołując burzę wśród użytkowników internetowej encyklopedii. Hellmann przegrał z kretesem, donosi „Der Spiegel”.
Przegląd prasy -
Nowa płyta Bruce'a Springsteena - w styczniu
27 stycznia ukaże się kolejna płyta Bruce'a Springsteena "Working On A Dream".
KulturaMuzyka -
Sugababes: zasłużyłyśmy na nagrodę
Dziewczęta z zespołu Sugabebes zagroziły, że zbojkotują przyszłoroczną ceremonię rozdania Brit Awards, jeśli i tym razem nie otrzymają nominacji.
KulturaMuzyka -
Minister chce zamknąć granice przed robotnikami spoza Unii
Minister spraw wewnętrznych Włoch Roberto Maroni poparł zgłoszoną przez jego macierzystą Ligę Północną propozycję zamknięcia na dwa lata granic kraju przed cudzoziemskimi robotnikami spoza Unii Europejskiej, informuje „La...
Przegląd prasy -
Obama zapewnił Saakaszwilego o poparciu
Amerykański prezydent-elekt Barack Obama zatelefonował do prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, by zapewnić go o swym poparciu - poinformowała służba prasowa gruzińskiego prezydenta.
Świat -
Rosja przed sądem
Brytyjski dziennik „Times” pisze o procesie w sprawie zabójstwa dziennikarki Anny Politowskiej i podkreśla, że od upadku Związku Radzieckiego to najważniejszy test dla rosyjskiego sądownictwa.
Przegląd prasy -
Estoński skandal szpiegowski
Przez lata wysoki urzędnik zatrudniony w estońskim rządzie przekazywał Rosjanom największe tajemnice NATO i Unii Europejskiej. Sprawa to katastrofa dla Brukseli, pisze „Der Speigel”.
Przegląd prasy -
Tablica „Solidarności” przy Reichstagu
W pobliżu Reichstagu w Berlinie zostanie odsłonięta tablica poświęcona „Solidarności”, potwierdził przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert na łamach „Die Welt”. Uroczystość odbędzie się w przyszłym...
Przegląd prasy -
18 listopada 2008
Jaka jest największa afera szpiegowska ostatnich lat, czym jest proces Anny Politkowskiej dla rosyjskiego sądownictwa, do czego może doprowadzić żądanie zamknięcia Wikipedii – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Sarkozy i Blair organizują spotkanie nt. kryzysu
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i były brytyjski premier Tony Blair organizują spotkanie międzynarodowych przywódców i ekspertów dotyczące światowego kryzysu ekonomicznego - poinformowało biuro francuskiego prezydenta.
Świat -
Polacy najliczniejsi wśród imigrantów UE
Spośród 3,5 miliona imigrantów, którzy w roku 2006 osiedli w 27 krajach UE, aż 290 tys. stanowili Polacy - podał Eurostat.
GospodarkaŚwiat -
Premier o tankowcu: wszyscy robią, co mogą
Premier Donald Tusk powiedział w Kuwejcie, że rząd "kompletuje informacje" w sprawie porwanego przez somalijskich piratów saudyjskiego supertankowca z ropą, na którym są polscy marynarze. "Wszyscy robią, co mogą" - zapewnił szef rządu.
Świat -
Michał Łuczak: popełniłem ogromny błąd
Przewodniczący sejmiku zachodniopomorskiego Michał Łuczak podejrzany o posiadanie narkotyków przeprosił wszystkich, których skrzywdził swoim zachowaniem. Zadeklarował, że uczyni wszystko, by odzyskać zaufanie i szacunek ludzi.
Kraj -
Zatrzymano 6 osób powiązanych z gangiem "Szkatuły"
Sześć osób powiązanych z gangiem "Szkatuły", specjalizującym się w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach i obrocie narkotykami, zatrzymali policjanci z CBŚ i komendy stołecznej policji.
Kraj -
Tusk o Drzewieckim: nie sądzę, aby ta sprawa miała większe znaczenie
Premier Donald Tusk, odnosząc się do informacji mediów dotyczących ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, powiedział, iż nie sądzi, aby ta sprawa miała "większe znaczenie dla funkcjonowania ministra".
Kraj -
Kary finansowe dla świadków ws. propagowania faszyzmu
Po siedem tysięcy zł kary ma zapłacić dwoje świadków w procesie dotyczącym propagowania faszyzmu, którzy notorycznie nie stawiają się na rozprawę - postanowił Sąd Okręgowy w Białymstoku.
Życie -
Czuma: nie wiemy kiedy powstanie raport cząstkowy
Przewodniczący komisji śledczej ds. nacisków Andrzej Czuma (PO) stwierdził na posiedzeniu, że na razie "nie będzie określał" terminu raportu cząstkowego w sprawie wątku zatrzymania b. ministra sportu Tomasza Lipca.
Kraj -
Iran: nowy minister spraw wewnętrznych
Parlament Iranu powołał bliskiego sojusznika prezydenta Mahmuda Ahmadineżada na nowego ministra spraw wewnętrznych - poinformowało irańskie radio.
Świat -
Apelacja ws. zabójstwa noworodków - za zamkniętymi drzwiami
Sąd Apelacyjny w Lublinie wyłączył jawność rozprawy apelacyjnej Jolanty K., oskarżonej o zabójstwo pięciorga swoich noworodków oraz jej męża Andrzeja K. oskarżonego o podżeganie do tych zbrodni.
Kraj -
Mularczyk do europarlamentu?
Arkadiusz Mularczyk to kolejny poseł Prawa i Sprawiedliwości, który planuje start w przyszłorocznych wyborach do europarlamentu - dowiedział się "Wprost". Z nieoficjalnych informacji wynika, że miałby otrzymać drugie miejsce na liście...
Tylko u Nas -
40 ton śmieci wjechało nielegalnie do Polski
Celnicy z Olszyny (Lubuskie) ujawnili nielegalny transport odpadów. W dwóch samochodach ciężarowych zabezpieczyli prawie 40 ton pochodzących z Wielkiej Brytanii śmieci, m.in. szmat - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie.
Życie -
Ruszyły rozmowy stoczniowców z przedstawicielami rządu
W Centrum Dialog w Warszawie rozpoczęło się kolejne spotkanie związkowców ze stoczni w Gdyni oraz Szczecinie z przedstawicielami rządu.
Kraj -
Komisarz Alitalii: codziennie odwołamy 100 lotów
Do końca listopada, czyli terminu powstania nowej Alitalii, linie te będą odwoływać codziennie sto lotów - zapowiedział ich komisarz Augusto Fantozzi w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica".
Gospodarka -
Ropa w USA po 54 USD za baryłkę
Ropa naftowa tanieje na giełdzie w Nowym Jorku, po porannym wzroście wywołanym danymi o większej produkcji przemysłowej w USA - podają maklerzy.
Gospodarka -
Tusk w Kuwejcie: jest zainteresowanie inwestycjami w Polsce
Kuwejt jest zainteresowany inwestycjami m.in. w polską giełdę, energetykę i przemysł chemiczny - mówił we wtorek w rozmowie z dziennikarzami premier Donald Tusk, tuż przed spotkaniem z emirem Kuwejtu szejkiem Sabahem al-Ahmadem...
Gospodarka -
Moody's: przyjęcie euro nie zmieni ratingu Polski
Agencja ratingowa Moody's ocenia, że przyjęcie euro przez Polskę nie spowoduje zmiany ratingu Polski. Moody's ocenia przyjęcia euro jako pozytywne wydarzenie.
Gospodarka -
Używali sygnalizacji świetlnej do reklamowania konopii
Urząd do walki z narkotykami w Kaliningradzie poszukuje ludzi, którzy do propagowania konopii indyjskich, z czego można otrzymać marihuanę i haszysz, użyli sygnalizacji świetlnej w mieście - poinformowała RIA-Nowosti.
Życie -
Włochy: "nie" dla robotników spoza UE
Minister spraw wewnętrznych Włoch Roberto Maroni poparł zgłoszoną przez jego macierzystą Ligę Północną propozycję zamknięcia na dwa lata granic kraju przed cudzoziemskimi robotnikami spoza Unii Europejskiej - informuje prasa. Jako powód...
Gospodarka -
Nowak pozwie dziennikarzy RMF
Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak zapowiedział, że pozwie do sądu dziennikarzy RMF, którzy podali, iż miał rekomendować do rad nadzorczych państwowych spółek swoich kolegów, którzy prowadzili z nim spółkę Signum Promotion.
Kraj -
"Rząd ma plan B w przypadku weta"
Jest duże prawdopodobieństwo, że prezydent ustawę o pomostówkach podpisze - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" szef doradców premiera Michał Boni. Natomiast w przypadku zawetowania ustawy zdrowotnej rząd ma plan B - dodaje.
Kraj -
Zacharski ukrywał informacje od Mazura?
Polski superszpieg Marian Zacharski prowadząc akcję w sprawie "Olina" mógł mieć informacje od Edwarda Mazura, ale mógł chcieć je ukryć - przypuszcza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były szef MSW Zbigniew Siemiątkowski.
Kraj -
Azja: spadek notowań na głównych parkietach
Na głównych azjatyckich parkietach nastąpił spadek wartości akcji.
Gospodarka -
Wyszyński odmówił kardynałom wyboru na papieża
Podczas konklawe 16 października 1978 r. "grupa kardynałów" pytała prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy przyjąłby wybór na papieża. Odmówił podając cztery powody. Dodał jednak, że gdyby wybór padł na kardynała Karola...
Przegląd prasy -
Czarnecki chce zbliżyć PiS do eurosceptyków
Kontrowersyjny przedsiębiorca i sprawca porażki traktatu lizbońskiego w Irlandii Declan Ganley chce współpracować z PiS. Pośrednikiem w kontaktach między szefem irlandzkich eurosceptyków a kierownictwem partii obwołał się europoseł PiS...
Przegląd prasy -
"Rząd ma plan B w przypadku weta"
Jest duże prawdopodobieństwo, że prezydent ustawę o pomostówkach podpisze - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" szef doradców premiera Michał Boni. Natomiast w przypadku zawetowania ustawy zdrowotnej rząd ma plan B - dodaje.
Przegląd prasy -
PE nie dla PO
Władze PO chcą zabronić swoim senatorom i samorządowcom startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I choć decyzja jeszcze nie zapadła, liderzy partii namawiają parlamentarzystów zainteresowanych wyborami, by zrezygnowali ze swoich...
Przegląd prasy -
Zacharski ukrywał informacje od Mazura?
Polski superszpieg Marian Zacharski prowadząc akcję w sprawie "Olina" mógł mieć informacje od Edwarda Mazura, ale mógł chcieć je ukryć - przypuszcza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były szef MSW Zbigniew Siemiątkowski.
Przegląd prasy -
Mało lewicowy SLD
Blisko 70 proc. badanych przez politologów działaczy SLD uważa, że państwo nie powinno interweniować w gospodarkę; prawie jedna trzecia sądzi, iż homoseksualizm jest niezgodny z naturą człowieka - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Przegląd prasy -
Szef ABW przeciw tajnym podsłuchom
Szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Krzysztof Bondaryk interweniował w sprawie pozbawienia operatorów telekomunikacyjnych wiedzy o podsłuchach zakładanych przez służby - wynika z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
"Film o Westerplatte to stek bzdur"
Polski Instytut Sztuki Filmowej podtrzymuje obietnicę przekazania 3,5 mln zł na film "Tajemnica Westerplatte", który zawiera "stek bzdur i domysłów" na temat obrony Westerplatte - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Przegląd prasy -
Spóźniona akcja NBP
Akcja NBP dostarczenia franków szwajcarskich do polskich banków jest spóźniona. Większość z banków z niej nie korzysta - informuje "Gazeta Prawna" powołując się na sondę portalu forsal.pl.
Przegląd prasy -
2008-11-18
Czy prezydent zawetuje ustawę o pomostówkach, Bondaryk interweniował w sprawie tajnych podsłuchów, Zacharski mógł mieć informacje od Mazura, czy PiS zbliży się do eurosceptyków – o tym. m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Chiny nie wyślą wojska do Afganistanu
Chiny nie planują wysłania misji wojskowej do Afganistanu - podają media pekińskie.
Świat -
Chiny: uratowano górników z zalanej kopalni
32 chińskich górników, uwięzionych od poniedziałku w zalanej kopalni w prowincji Henan, zdołano uratować we wtorek o świcie, po 23 godzinach od wypadku.
Świat -
Yahoo szuka nowego dyrektora
Yahoo, jeden z największych serwisów internetowych, szuka nowego dyrektora wykonawczego spółki. Z tej funkcji odejdzie bowiem, po prawie półtora roku jej pełnienia, współtwórca Yahoo! Jerry Yang.
GospodarkaŚwiat -
Drzewiecki był zatrzymany za pobicie żony
Reporterzy programu TVN "Teraz My" przedstawili dokumenty, z których wynika, że minister sportu Mirosław Drzewiecki został 31 grudnia 1999 r. zatrzymany przez policję w Miami za pobicie żony; miał też wtedy podpisać dokument, że nie...
Kraj -
Pożary w Kalifornii słabną, ludzie wracają do domów
W południowej Kalifornii, gdzie w miniony weekend szalało pięć pożarów, mieszkańcy zaczęli powracać do domów. Ognia wciąż nie ugaszono, ale słabnący wiatr i niższe temperatury umożliwiają jego kontrolę.
Świat -
Boni o specjalnej ustawie dla stoczni
Chcielibyśmy, aby specjalna ustawa umożliwiła realizację projektu stoczniowego, tworząc gwarancje i ochronę dla pracowników zakładów - powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Boni.
Gospodarka