-
Inteligentna i innowacyjna
Tegoroczny Innowator Roku tygodnika ,,Wprost” w kategorii energetyka został przyznany Dalkii Warszawa, dostawcy ciepła w stolicy, za rozpoczęcie projektu inwestycyjnego Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej. Co ma na celu ten projekt?
-
Prąd jest jak zdrowie
„Nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał nasz wielki poeta o zdrowiu. Problemy z brakiem prądu wydają się dużo bardziej przyziemne, ale sposób, w jaki na taką sytuację reagujemy, jest podobny.
-
Elektrownie jutra już się budują
Wprowadzenie do masowego użytku samochodu spalającego nawet o 25 proc. paliwa mniej do przejechania tego samego dystansu uznane zostałoby za przełomowe wydarzenie. Sceną takiej cichej rewolucji jest obecnie polska energetyka.
-
Elektrownie przyszłości
Polskie spółki energetyczne dwoją się i troją, żeby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na prąd. Dlatego budujemy elektrownie. Także atomowe.
-
Kolej na internet
Internet w pociągu? To możliwe dzięki porozumieniu PKP Intercity z T-Mobile. W ten sposób kolejowa spółka chce uciec drogowej konkurencji.
-
My się zimy nie boimy
Poprawa efektywności energetycznej jest jak niekończąca się wojna, ale strategia Polski jest skuteczna – ocenia Gérard Bourland, prezes zarządu Dalkia Polska.
-
Wielki plac budowy
Rozkręca się kolejny wielki program polskich inwestycji infrastrukturalnych. Po drogach i kolei przyszedł czas na elektroenergetykę.
-
Energia w środku lasu
Grupa Enea buduje w Kozienicach nowoczesny blok o mocy 1075 MW brutto. Będzie miał nie tylko gigantyczną moc, ale też wyjątkowe parametry ekologiczne.
-
Ekspansja polskiej energii
Inwestując w energetykę, Polska zaczęła myśleć globalnie. Nasze interesy wiodą przez dno Bałtyku, wyspy Chorwacji, łąki Litwy i pustynie Ameryki Południowej.
-
Polska ma swoich gigantów
Polska jest niekwestionowanym liderem w regionie pod względem przyciągania inwestycji zagranicznych. Dzięki stabilności ekonomicznej, szerokiemu wachlarzowi zachęt inwestycyjnych, a przede wszystkim ludziom stała się ulubionym miejscem...
Monika Piątkowska -
Szybciej, prościej, oszczędniej
Inteligentne liczniki energii sukcesywnie wypierają te tradycyjne i stają się bazą dla usług przyszłości w energetyce.
-
Śląski gigant świętuje
Rafako SA zna niezawodny przepis na biznesowy sukces: nie zmieniać branży przez 65 lat, dywersyfikować przychody, z podwykonawcy stać się samodzielnym wykonawcą dużych kontraktów.
-
Elektrobudowa wkracza w inny wymiar
Tworzymy historię polskiej myśli technicznej w dziedzinie elektrotechniki – mówi dr inż. Adam Gawłowski, dyrektor marketingu oddziału spółki Rynek Dystrybucji Energii ELEKTROBUDOWA SA.
-
Efektywność energetyki wzrośnie dzięki innowacjom
Firmy z branży energetycznej coraz chętniej angażują się w projekty badawczo-wdrożeniowe, których celem jest poprawa sprawności wytwarzania energii elektrycznej.
-
Pod maską energetyki
Elektrownia jest jak samochód. Żeby prąd płynął ciągle i był tani, „pod maską” muszą być podzespoły z najwyższej półki. Tylko że wtedy sekret ich przewagi wykradają… szpiedzy konkurencji.
-
Targi dla energetyki
ENERGETAB – trzydniowe międzynarodowe targi energetyczne rozpoczną się w Bielsku-Białej 16 września.
-
Polityka klimatyczna UE, czyli walka z wiatrakami
Jednostronne zobowiązania Unii Europejskiej nie prowadzą do ustalenia globalnych celów polityki klimatycznej. Efekt – wyższe rachunki za prąd dla Europejczyków i ucieczka przemysłu w regiony świata o niższych kosztach produkcji.
Gospodarka -
Inteligentna energia – szanse i zagrożenia
Współpraca specjalistów z branży telekomunikacyjnej i energetycznej to szansa na powstanie szczelnego systemu dystrybucji i pomiaru poboru energii czy też sterowania urządzeniami.
Gospodarka -
Energia innowacyjności
Innowacyjność to wymóg współczesnej gospodarki, dlatego paleta produktów oferowana przez RAFAKO Grupa PBG, największego w Polsce producenta kotłów dla energetyki i instalacji ochrony środowiska, jest nieustannie doskonalana i ulepszana.
Gospodarka -
Strategia bezpiecznej energetyki
Polska nadrabia błędy przeszłości. Spółki energetyczne znajdą się na rządowej liście strategicznej. Czy nadchodzi era bezpiecznej zielonej energii?
Gospodarka -
Bezpieczeństwo energetyczne kraju i środowisko
W kwietniu 2014 r. Rada Ministrów przyjęła opracowany przez resorty środowiska i gospodarki dokument strategiczny „Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko” (jedna z dziewięciu zintegrowanych strategii rozwoju). Dokument ten...