23 czerwca, poniedziałek
Niemcy, Francja i Eurostat opublikują wskaźniki PMI dla usług i przemysłu. Według analityków wszystkie dane będą nad kreską, wskazując na ożywienie gospodarcze. Podobnymi informacjami podzielą się USA, Japonia i Chiny. Na ten dzień zaplanowano również wystąpienia członków zarządu ECB i szefa japońskiego banku centralnego. W Polsce GUS poinformuje o koniunkturze i tendencjach w budownictwie, handlu detalicznym, przemyśle oraz w usługach.
24 czerwca, wtorek
W Niemczech dane prestiżowego instytutu Ifo, na Węgrzech i w Turcji decyzja ws. stóp procentowych, na Słowacji saldo rachunku bieżącego, a Benoît Cœuré z zarządu ECB poprowadzi panel dyskusyjny we Frankfurcie.
25 czerwca, środa
Kolejne z serii tygodniowych wystąpień dyrektorów lokalnych oddziałów FED – tym razem z San Francisco. Konfederacja Brytyjskiego Przemysłu przedstawi raport o poziomie sprzedaży detalicznej. W USA – zamówienia na dobra trwałego użytku oraz bardzo ważne dane o PKB annualizowanym - analizy mówią o - 0,5 proc. W Niemczech ukaże się raport zlecany przez Komisję Europejską na temat zaufania niemieckich konsumentów. Jego prognozowana wartość w stosunku do maja nie powinna się zmienić (8,5 pkt).
26 czerwca, czwartek
W Czechach decyzja o stopach procentowych (0,05 proc.). We Francji - Indeks Zaufania Biznesu oraz gospodarstw domowych, zaś w Szwecji – poziom inflacji PPI.
W Polsce - jeden z ważniejszych raportów makroekonomicznych, dane nt. sprzedaży detalicznej, a także poziom stopy bezrobocia, przy którym ma utrzymać się tendencja spadkowa (12,9 proc. za maj).
W Wielkiej Brytanii - wystąpienie szefa Bank of England Marka Carneya, który weźmie udział w konferencji prasowej w Londynie po publikacji Raportu Stabilności Finansowej.
27 czerwca, piątek
Zacznie się od japońskiej inflacji konsumenckiej, przez stopę bezrobocia, wydatki gospodarstw domowych, inflację bazową w rejonie Tokio po sprzedaż detaliczną.
Dowiemy się, jak we Francji wygląda PKB (prognozowany wzrost z 0 do 0,3 proc.), inflacja producencka oraz wydatki konsumentów. –dk
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.