W najnowszym „Wprost” wywiad z Leszkiem Millerem, który po śmierci syna opowiedział m.in. o tym, jak przeżywa żałobę. Ponadto w numerze wywiady z odtwórcami głównych ról w filmie „Kler” oraz nawiązanie do skandalu wokół ks. Jacka Stryczka i Szlachetnej Paczki. Co jeszcze w nowym numerze?
– Po śmierci Leszka nie wiem, jakim będę człowiekiem i co będę robił. Kiedy umiera ktoś bliski, umiera też cząstka nas – powiedział dla „Wprost” Leszek Miller. Były premier w szczerej rozmowie opowiedział o rodzinnej tragedii.
W nowym wydaniu tygodnika również wywiady z Januszem Gajosem i Arkadiuszem Jakubikiem, odtwórcami głównych ról w filmie „Kler”, który jeszcze przed premierą wywołał burzliwą dyskusję w Polsce.
Ponadto w numerze:
-
Platforma bez Tuska. Grzegorz Schetyna walczy o wszystko. Jeśli kierowana przez niego Platforma Obywatelska przegra wybory samorządowe, do polskiej polityki ma wrócić Donald Tusk – pisze Joanna Miziołek.
-
Henryka Krzywonos-Strycharska dla „Wprost”: Trzeba przekonywać ludzi, że w kolejnych wyborach muszą iść do głosowania. Inaczej obudzimy się z ręką w nocniku. Wywiad Olgi Wasilewskiej i Marcina Dzierżanowskiego.
-
Rodzice w niebycie. Muszą walczyć o alimenty, nie dostają 500 plus, dla ich dzieci brakuje miejsc w publicznych żłobkach. Potrzeb rodziców, którzy w pojedynkę wychowują dzieci, nie dostrzega ani państwo, ani społeczeństwo. Tekst Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin.
-
Panowie na prowizji. „Wprost” dotarł do dokumentów, które wskazują na korupcję w należącej do Orlenu Rafinerii Trzebinia. W tej sprawie w Niemczech zapadły już wyroki skazujące. W Polsce sąd nie dopatrzył się winy. Sprawę opisali Szymon Krawiec i Grzegorz Sadowski.
-
Rozwód czy separacja? UE sprzymierzyła się z Moskwą i Pekinem, żeby storpedować amerykańskie sankcje przeciw Iranowi. Ten sam mechanizm może zostać wykorzystany do omijania sankcji wobec Rosji – pisze Jakub Mielnik.
-
Brazylijski Mesjasz. Trzykrotnie żonaty antykomunista i homofob Jair Bolsonaro ma szansę zostać prezydentem Brazylii. Nieudany zamach na niego przysporzył mu poparcia. Więcej w tekście Anny Gwozdowskiej.
-
Terror i zorganizowany gwałt. W podbitym kraju okupant zawsze brał wszystko – a skoro żołnierze marzyli o seksie, to władze organizowały burdele. Kobiety były zmuszane do pracy szantażem, strachem i głodem. Nie inaczej było w Generalnym Gubernatorstwie. Więcej o tym w artykule Joanny Ostrowskiej.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 40/2018 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.