Za mało na sukces. Dobry występ Franka-Waltera Steinmeiera przed kamerami to wciąż za mało, by liczyć na sukces w wyborach. Na pewno dzięki debacie Steinmeier doskonale się wypromował, pokazując Niemcom swoje drugie oblicze. Dobre wrażenie pomoże jedynie zmniejszyć dystans miedzy lewica a chadekami.
Debata bez znaczenia. Wbrew medialnemu szumowi debata pomiędzy Angelą Merkel a Frankiem-Walterem Steinmeierem nie wpłynie znacząco na układ sił po wyborach. Ani chadecy, ani lewica nie zdobęda absolutnej większości parlamentarnej. Dobra końcówka kampanii wyborczej w wykonaniu lewicy zwiększa jedynie szanse na utrzymanie status quo po wyborach i kontynuację wielkiej koalicji pod wodzą Angeli Merkel.Koniec romansu z USA. Wschód Europy stał się mniej proatlantycki i mniej proamerykański niż „stara Europa". Jedynie co czwarty mieszkaniec Europy Wschodniej wierzy, że w ostatnim roku doszło do poprawy w stosunkach europejsko-amerykańskich (w Europie Zachodniej uważa tak 43 proc. badanych). Nie ma to nic wspólnego z osobą Baracka Obamy, bo przez kontynent przetacza się fala „obamomanii”. W praktyce oznacza to, ze wschodni Europejczycy, którzy byli kiedyś mniej antybushowscy, dziś są mniej proobamowscy od swych zachodnich partnerów.
Darwin rasista. Brytyjski film o Karolu Darwinie nie znalazł dystrybutora w USA. Okazało się, że jego teoria ewolucji to temat zbyt kontrowersyjny dla amerykańskiej publiczności. W USA jedynie 39 proc. obywateli uznaje teorie Darwina. Popularny serwis filmowy Movieguide.org nazywa Darwina „ojcem eugeniki, rasista, bigotem i naturalista, którego spuściznę stanowiły masowe morderstwa".Czuły punkt Sarko. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy jest wyjątkowo czuły na punkcie swojego wzrostu. Ostatnio sensację wywołał telewizyjny klip, w którym niziutka kobieta z Normandii mówi, że została wybrana, by tworzyć „tło" dla prezydenta odwiedzającego „niespodziewanie” jej fabrykę. Zainteresowanie filmem jest tak ogromne, że Pałac Elizejski wystosował sprostowanie, w którym napisano, że sugestie o prowadzeniu selekcji do otoczenia prezydenta według wzrostu są „za daleko posunięte” i „groteskowe”.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.