9 czerwca, Poniedziałek
Tydzień zaczyna się raportem na temat PKB Japonii za I kw. 2014 r. Choć dane wstępne mówiły o wartości 5,9 proc., to po korekcie prawdopodobnie ostatecznie wyniesie ona 4,2 proc. Ponadto, Ministerstwo Finansów i Bank Japonii poinformuje o saldzie obrotu towarami – różnica wyniesie -550 mld dolarów.
10 czerwca, Wtorek
Tym razem rynki otrzymają informację na temat podaży pieniądza, ilości nowych kredytów, inflacji producenckiej oraz konsumenckiej w Chinach. Analitycy spodziewają się minimalnej poprawy we wszystkich tych obszarach.
We Frankfurcie na temat roli rynków kapitałowych wypowie się Benoit Coeure reprezentujący zarząd ECB, a podczas Forum Ekonomicznego w Brukseli Marek Belka weźmie udział w dyskusji na temat stanu europejskiego sektora finansowego.
W Wielkiej Brytanii przedstawiony zostanie raport o krajowej aktywności przemysłowej. Prognozowana wartość ma spaść z 0,9 do -0,2 proc.
11 czerwca, Środa
Yves Merch z zarządu ECB będzie przemawiał podczas konferencji zorganizowanej przez Association for Financial Markets in Europe w Barcelonie.
Narodowy Bank Nowej Zelandii opublikuje protokół ze swojego kwartalnego posiedzenia, a także podejmie decyzje w sprawie wysokości stóp procentowych. Inwestorzy spodziewają się podniesienia ich do poziomu 3,25 proc.
Bank Federalny przedstawi comiesięczne oświadczenie o saldzie USA – wzrośnie ono ze 106,9 mld do 114 mld dolarów.
12 czerwca, Czwartek
Na popołudnie zaplanowano wystąpienie publiczne szefa Kanadyjskiego Banku Narodowego na temat systemu finansowego, z kolei w USA ukażą się wyniki sprzedaży detalicznej - analitycy spodziewają się wzrostu. Szwecja, Słowacja i Rumunia opublikują dane na temat inflacji konsumenckiej, zaś druga strona globu, Indie i Japonia, odpowiednio: indeks produkcji przemysłowej i zamówienia na sprzęt i maszyny, który ma odbić z poziomu 6 proc. do blisko 19,1 proc.
13 czerwca, Piątek
Ukaże się komunikat po posiedzeniu Banku Japonii oraz wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa. Podobny raport opublikuje chiński urząd statystyczny, a podane dane dotyczyć będą przedsiębiorstw zaangażowanych w wydobycie zasobów naturalnych. Spodziewana jest minimalna poprawa z 8,7 do 8,9 proc.
W Polsce - wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC, saldo obrotów towarowych (spodziewane 475 mln euro), informacja o podaży pieniądza i wskaźnik RPP cen towarów. –dk
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.