Każdego roku tą chorobą zarażają się dziesiątki tysięcy Polaków. Wielu z nich musi poruszać się o kulach czy na wózkach, bo nie zostali skutecznie zdiagnozowani i nie byli właściwie leczeni. O „epidemii” boreliozy pisze Magda Kozińska. O czym jeszcze przeczytacie w nowym numerze tygodnika „Wprost”?
– Donald Tusk wystąpił już w roli przyszłego kandydata na prezydenta. Jeśli wystartuje, będę go wspierał ze wszystkich sił – mówi Bronisław Komorowski. W ramach cyklu rozmów z Ludźmi Roku „Wprost” wywiad z byłym prezydentem przeprowadzili Olga Wasilewska i Marcin Dzierżanowski.
Ponadto w numerze:
- Wszystkie dzieci ojca Rydzyka. Wspieranie narodowców, powrót ustaw światopoglądowych. Toruński redemptorysta rozpoczął licytację o wpływy przed eurowyborami – przekonują Anna Gielewska, Artur Grabek i Joanna Miziołek.
- Biografia zakazana. Hanna Natora-Macierewicz domaga się wycofania z księgarń biografii swego męża. Równocześnie w prawicowej prasie ruszyła nagonka na książkę, w której obnażamy wiele mitów stworzonych wokół siebie przez byłego szefa MON – piszą Anna Gielewska i Marcin Dzierżanowski.
- – O boreliozie, choć jest potwornie groźna, wciąż niewiele się mówi. Ja w tej chorobie przeżywałam momenty na granicy obłędu. Człowiek nieraz myśli, by otworzyć okno i skoczyć – mówi "Wprost" Magdalena Piekorz, reżyserka.
- Jeszcze do siebie nie strzelamy. - Odpowiedziałam sobie na pytanie, co jest dla mnie ważniejsze: bycie sygnalistką i mówienie o niebezpieczeństwach, które widzę bardzo wyraźnie, czy milczenie i ewentualnie przemycanie niepokoju w swojej twórczości – mówi Agacie Jankowskiej Agnieszka Holland.
- Wyciskanie Wiedźmina. Mówił, że gry na podstawie jego książek narobiły mu mnóstwo smrodu. Dzisiaj żąda od ich twórców 60 mln zł. Jeżeli Andrzej Sapkowski tych pieniędzy nie dostanie, szykuje nam się jeden z najciekawszych procesów sądowych w historii. I pisarz może go wygrać – uważa Szymon Krawiec.
- Krwawe podatki. Podatek od kopalin sprawia, że Polska, zamiast być potęgą w wydobyciu miedzi, spada do rangi producenta drugiej kategorii – alarmuje Grzegorz Sadowski.
- Znikający i skorumpowani. Tajemnicze zniknięcie szefa Interpolu to kolejna odsłona wielkiej kampanii antykorupcyjnej w Chinach. Objęła ona już 1,5 mln osób, nie tylko członków partii, ale też popularne gwiazdy filmowe. O sprawie pisze Jakub Mielnik.
- Szpica Europy. Rośnie lista kandydatów chętnych do kierowania Komisją Europejską. Kto z nich ma dziś największe szanse? Faworytów wylicza Jakub Mielnik.
- Świat, z którego żartował, przerażał go i dręczył w snach. O tym nie mówił za często, ale postanowił napisać książkę. Nie skończył jej. Co siedziało w Głowackim? – pyta i szuka odpowiedzi Leszek Bugajski.
- Za trudna dla komercyjnych rozgłośni, za łatwa dla ambitnych. Reni Jusis maluje nam obraz albumu „Ćma” i zdradza, co z nocnego motyla ma w sobie. Z wokalistką rozmawiał Marcin Cichoński.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 42/2018 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.