Gdy szefowie banków centralnych rwą włosy z głów, załamują ręce i ważą każde słowo, Paul Krugman wali prosto z mostu. Nobel z ekonomii, temperament polityka plus felietony w „The New York Times” dają mu wpływ na poglądy i dusze.
Jego ekonomiczne kwalifikacje trudno podważać: w 2008 r. dostał ekonomicznego Nobla za wkład w tzw. nową teorię handlu i nową geografię ekonomiczną. Paul Krugman to jednak ktoś więcej niż jajogłowy akademik. Za sprawą felietonów publikowanych regularnie w „The New York Times" ten 58-letni nowojorski Żyd wyrósł na głównego recenzenta amerykańskiej gospodarki. Recenzenta z wielkim politycznym temperamentem, którego w ostatnich czasach nawet nie próbuje temperować.J ego ekonomiczne kwalifikacje trudno podważać: w 2008 r. dostał ekonomicznego Nobla za wkład w tzw. nową teorię handlu i nową geografię ekonomiczną. Paul Krugman to jednak ktoś więcej niż jajogłowy akademik. Za sprawą felietonów publikowanych regularnie w „The New York Times” ten 58-letni nowojorski Żyd wyrósł na głównego recenzenta amerykańskiej gospodarki. Recenzenta z wielkim politycznym temperamentem, którego w ostatnich czasach nawet nie próbuje temperować.
Więcej możesz przeczytać w 39/2011 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.