6 czerwca, Poniedziałek
Dla wszystkich związanych z „wyspiarskim rynkiem” - biuletyn kwartalny Bank of England z prognozami PKB na II kwartał 2014 r. Raport na temat inflacji konsumenckiej zaprezentuje Eurostat. Po ostatnich decyzjach podjętych przez EBC, inflacja najprawdopodobniej pozostanie na poziomie 0,2 proc. NBP przekaże informacje o inflacji bazowej po wyłączeniu dóbr szczególnie wrażliwych na szoki podażowe (żywność, energia). Prognozy mówią o minimalnym przesunięciu z 0,8 do 1 proc. Zza oceanu dotrze do nas indeks publikowany przez amerykański bank centralny, obrazujący zmiany wielkości produkcji w sektorze przemysłowym, na podstawie którego można szacować tempo wzrostu PKB.
17 czerwca, Wtorek
Europejskie Centrum Badań nad Gospodarką w niemieckim Mannheim opublikuje indeks swojego instytutu. Prognozowany wynik na skali od -100 do +100 ma wynieść 41 pkt, w ubiegłym miesiącu osiągnął 33,1 pkt. Ważne dane z Polski – informacja o zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw i dane o przeciętnym wynagrodzeniu brutto. W Wielkiej Brytanii wskaźniki inflacji konsumenckiej i producenckiej (odpowiednio 0,3 i 0,1 proc.), podobne informacje ze Szwajcarii, a także bilans handlu zagranicznego
Włoch i protokół z posiedzenia Australijskiego Banku Rezerw.
18 czerwca, Środa
Komitet Federalny ds. Otwartego Rynku, organ ustalający docelowy poziom podaży pieniądza w USA, opublikuje informacje o wysokości stóp procentowych. W tym samym czasie ukażą się projekcje makro FED, czyli dokument zawierający prognozy PKB, stopy bezrobocia i inflacji.
19 czerwca, Czwartek
W ciągu dnia będą napływać informacje na temat spotkania ministrów finansów strefy euro. Zaplanowano również wystąpienie wiceszefa ECB Vítora Constância. W Szwajcarii – wystąpienie szefa Swiss National Bank, w którym poruszy temat stóp procentowych w kraju. W Wielkiej Brytanii – wyniki sprzedaży detalicznej, a także ujawnienie wartości wskaźnika zamówień według Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu – tutaj prawdopodobnie pojawi się informacja o wzroście z 0 do 4 pkt.
20 czerwca, Piątek
W Niemczech – ważne dane na temat inflacji producenckiej, która ma wzrosnąć z -0,1 do 0 proc., zaś w strefie euro – bilans płatniczy oraz wystąpienie członka zarządu ECB. W Brukselii spotkanie Rady ECOFIN, jednej z dziesięciu formacji Rady UE, w którym weźmie udział Mateusz Szczurek i w czasie którego poruszone zostaną kwestie m.in. projektu unijnego budżetu.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.