Bartłomiej Misiewicz - życiorys
Bartłomiej Misiewicz urodził się 27 marca 1990 r. w Warszawie. W 2018 r. ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i obronił pracę pt. „Szczyt NATO 2016 w Warszawie i jego wpływ na bezpieczeństwo Polski”.
Bartłomiej Misiewicz - kariera polityczna i kontrowersje
Już w wieku 17 lat Bartłomiej Misiewicz zgłosił się do pracy w biurze Antoniego Macierewicza. W 2010 r. został członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a następnie z rekomendacji Macierewicza został mianowany szefem biura zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Z nominacji Jarosława Kaczyńskiego został członkiem Rady Politycznej PiS.
W 2015 r. bez powodzenia startował do Sejmu w wyborach parlamentarnych z 4. miejsca na liście w okręgu piotrkowskim. Po wyborczej wygranej PiS, 16 listopada 2015 r. został szefem gabinetu politycznego oraz rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej. Funkcję rzecznika prasowego MON przestał pełnić w lutym 2017 r. 1 kwietnia został asystentem politycznym Macierewicza. Był zatrudniony w MON do 14 kwietnia.
10 kwietnia 2017 r. został pełnomocnikiem zarządu państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji, co wywołało burzę w mediach. Dwa dni później rozwiązano z nim umowę na jego wniosek. Jednocześnie został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości przez prezesa PiS. Ponadto Kaczyński powołał komisję, mającą wyjaśnić m.in. okoliczności zatrudnienia Bartłomieja Misiewicza w PGZ. Stwierdzono, że „nie posiada on kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze publicznej i spółkach Skarbu Państwa”. 13 kwietnia 2017 r. Misiewicz zrezygnował z członkostwa w partii.
Bartłomiej Misiewicz w mediach społecznościowych
Bartłomiej Misiewicz na Facebooku prowadzi swoje prywatne konto. Z kolei jego konto na Twitterze obserwuje ponad 15 tys. osób. Wcześniej Misiewicz zamieszczał tam wpisy dość regularnie, teraz robi to sporadycznie.