Na podstawie list 100 najbogatszych tygodnika „Wprost” ekonomiści z Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli portret polskiego miliardera. Jaki on jest? Ponadto w numerze wywiad z hrabianką Heleną Mańkowską oraz księciem Janem Lubomirskim-Lanckorońskim, którzy wkrótce planują ślub.
– To, co dobrego robili nasi przodkowie, nie minęło, my kontynuujemy dobre tradycje. Arystokracja to od zawsze byli ludzie, którzy wprowadzali nowe rzeczy, nowoczesne rozwiązania – mówią hrabianka Helena Mańkowska i książę Jan Lubomirski-Lanckoroński w rozmowie z Agatą Jankowską w najnowszym „Wprost”.
A jacy są najbogatsi Polacy? Szymon Krawiec opisuje portret polskiego miliardera stworzony przez naukowców na podstawie list 100 najbogatszych tygodnika „Wprost”.
Ponadto w numerze:
-
Kaczyński i Schetyna na huśtawce nastrojów. Anna Gielewska, Artur Grabek i Joanna Miziołek o walce o drugie tury, montowaniu sejmikowych koalicji oraz szykowaniu się do kolejnych wyborów.
-
Jan Śpiewak o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski wygrał wybory na prezydenta Warszawy i jak wpłynie to na polską scenę polityczną.
-
„Dariusz Klimczak i Adam Jarubas z PSL w niedzielę 21 października poszli spać jako marszałkowie sejmików wojewódzkich łódzkiego i świętokrzyskiego. Obudzili się jako przegrani liderzy organizacji wojewódzkich PSL”. O końcu świata PSL pisze w nowym numerze Eliza Olczyk.
-
– Decyzją Donalda Tuska w ABW zlikwidowano departament ochrony interesów ekonomicznych państwa. To był sygnał, że ten obszar nie jest strategiczny z punktu widzenia państwa czy działań służb specjalnych – mówi Marcin Horała, szef sejmowej komisji ds. wyłudzeń VAT w rozmowie z Arturem Grabkiem. Cały wywiad w najnowszym „Wprost”.
-
Redaktor naczelny Jacek Pochłopień rozmawia z Jerzym Karwelisem, autorem książki o tym, jak zmienić Polskę.
-
Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin o tym, czy kościół uniesie winę księży. O ofiarach duchownych, które podnoszą głowy, w najnowszym „Wprost”.
-
Polska jachtem stoi. Karol Wasilewski pisze o polskim eksporcie branży jachtowej.
-
„W Amazonie pracuje dziś ponad 570 tys. ludzi i 100 tys. robotów. W ciągu ostatniego roku przybyło 230 tys. nowych pracowników. Nie sprawdzają się przewidywania, że roboty zabierają im pracę”. Grzegorz Sadowski w najnowszym numerze pisze o świecie ludzi i robotów.
-
Dlaczego zginął Dżamal Chaszukdżi? O tym w nowym „Wprost” pisze Jakub Mielnik.
-
Bartosz Czartoryski pisze w kulturze o filmie o Queen i Freddim Mercurym. Jak ocenia produkcję?
- W najnowszym „Wprost” także dodatek „Nowoczesna okulistyka i laryngologia”.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 44/2018 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.