Redakcja tygodnika „Wprost” już po raz 26. wręczyła tytuł Człowieka Roku. Tym razem laureat był nietypowy, po raz czwarty w historii nagroda trafiła do więcej niż jednej osoby, a po raz pierwszy – do całej drużyny. To symbol. Polakom często zarzuca się bowiem, że są indywidualistami i że nie potrafią grać drużynowo. Tymczasem nasi piłkarze udowadniają, że to nieprawda. Laudację na cześć tegorocznego laureata wygłosili wspólnie wydawca „Wprost” Michał Maciej Lisiecki i redaktor naczelny tygodnika Jacek Pochłopień. – Pięcioma meczami zapisali się na trwałe w historii polskiej piłki nożnej. Ale znaczenie tego, co zrobili polscy piłkarze podczas letniego turnieju Euro 2016, ma wymiar nie tylko sportowy – mówił o tegorocznych laureatach Lisiecki. – Kiedy grają polscy piłkarze, gra cała Polska – uzasadniał wybór redaktor naczelny „Wprost” Jacek Pochłopień. Dodał też, że sukces polskiej reprezentacji w 2016 r. to wynik wspólnej pracy wszystkich osób wokół kadry: zawodników, trenera i sztabu szkoleniowego. – Niejedna organizacja mogłaby się uczyć od ekipy, która dziś zarządza naszą reprezentacją – wskazał Pochłopień.
Galeria:
Gala Człowieka Roku 2016 tygodnika „Wprost”
Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji, odbierając nagrodę w imieniu kadry, wyliczał, jak wiele osób przyczyniło się do świetnych występów Polaków. – Chciałbym podziękować zawodnikom, których w 2016 r. było ponad trzydziestu, całemu sztabowi, PZPN i prezesowi oraz tym, którym wlaliśmy nadzieję w serca – mówił. Wspomniał też o haśle Polskiego Związku Piłki Nożnej: „Łączy nas piłka”, które jego zdaniem staje się coraz bardziej aktualne. – Proszę mi wierzyć – ciężko pracujemy, by takich chwil było jak najwięcej. Każdy mecz jest jak finał – powiedział.
Tegoroczna gala przebiegała w podwójnie piłkarskim stylu: podczas imprezy odbyła się prapremiera fragmentu filmu „Gwiazdy”, będącego fabularyzowaną biografią Jana Banasia (w jego rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz). Banaś na przełomie lat 60. i 70. był jednym z najzdolniejszych polskich piłkarzy. Film, na który czekają zwłaszcza kibice ze Śląska, będzie mieć swoją premierę w maju tego roku.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.