14.04, PONIEDZIAŁEK
Europejski Urząd Statystyczny opublikuje raport na temat wyrównanej sezonowo produkcji w przemyśle i energetyce z wyłączeniem sektora budowlanego. Eurostat prognozuje niewielki spadek: 1,9 proc. w marcu w stosunku do 2,1 proc. w lutym.
Równocześnie amerykański Departament Handlu poda wyniki sprzedaży detalicznej, które mają ogromne znaczenie dla oceny bieżącej i przyszłej sytuacji gospodarczej.
15.04, WTOREK
Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych opublikuje wskaźnik przyszłej inflacji dla Polski. W ten sposób z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem poznamy kierunek cen towarów i usług. Jeśli nic nie zaburzy dotychczasowych tendencji, na jesieni można spodziewać się niewielkiego przyspieszenia wzrostu cen.
16.04, ŚRODA
Główny Urząd Statystyczny poda informacje o przeciętnym wynagrodzeniu brutto i poziomie zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw. Ponadto GUS ma powiadomić o deficycie oraz długu sektora instytucji rządowych i samorządowych za 2013 r., a także zaktualizować dane o PKB za 2012 i 2013 r.
W Wielkiej Brytanii również w środę zostanie przedstawiona sytuacja na tamtejszym rynku pracy, m.in. wielkość zatrudnienia i średnie zarobki. Od stycznia stopa bezrobocia waha się tam między 7 a 7,2 proc.
17.04, CZWARTEK
Poznamy wskaźnik dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa. W zeszłym miesiącu wzrósł o 0,6 pkt dzięki rosnącym wynagrodzeniom, niskiej inflacji i wzroście liczby pracujących. W kwietniu może być podobnie.
Niemcy opublikują raport o inflacji producenckiej. Dokument dotyczy zmian cen głównie w branży przemysłowej i energetycznej.
18.04, PIĄTEK
W USA ukaże się indeks wskaźników wyprzedzających – to jeden z najwiarygodniejszych wskaźników prognozujących zmiany w gospodarce. Buduje go dziesięć danych, m.in. liczba wniosków o zasiłek, zamówień na dobra konsumpcyjne czy nastroje konsumentów.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.