Oto twój spektakl
Snapchat wprowadzi na rynek okulary spectacles
pozwalające na robienie krótkich filmów wideo i szybkie zamieszczanie ich na koncie w aplikacji. Spectacles to okulary przeciwsłoneczne, w których oprawki wbudowana jest kamera. Będzie można za ich pomocą nakręcić maksymalnie kilkudziesięciosekundowe filmy. Wyróżniać je będzie kształt kadru – stworzone za pomocą Spectacles materiały wideo będą okrągłe. Obiektyw ma bowiem kąt widzenia 115 st., czyli tyle, ile wynosi zakres widzenia ludzkiego oka. Po zarejestrowaniu nagrania za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie zostanie ono przeniesione na konto użytkownika na Snapchacie i opublikowane w zakładce Memories. Jeśli jednak użytkownik nie będzie miał przy sobie telefonu, nagrania zostaną zapisane w pamięci Spectacles. W pełni naładowany akumulator pozwoli na cały dzień nagrywania. Snap Inc. zapowiada, że okulary mają wkrótce trafić do sprzedaży i kosztować 130 dolarów, będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych. Snapchat dokonał jeszcze jednej zmiany. Od teraz firma nazywa się po prostu Snap. Jak argumentuje jej twórca Evan Spiegel, ma to na celu w miarę rozrastania się spółki odróżnienie jej nazwy od nazwy aplikacji.
Milion ludzi na marsie
Elon Musk znowu roztoczył wizję, od której można dostać gęsiej skórki. Przedsiębiorca- -wizjoner był głównym mówcą na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym. Jego wystąpienie miało tytuł: „Jak uczynić z ludzi gatunek międzyplanetarny”. Całość sprowadza się do instrukcji, jak skolonizować Marsa. Twórca SpaceX założył kilka warunków, które koniecznie muszą być spełnione, aby misja się powiodła: możliwość wielokrotnego użycia rakiety, tankowanie na orbicie, produkcja paliwa możliwa na Marsie. Elon Musk uważa, że osiągnięcie milionowej osady na Marsie powinno nam zająć od 40 do 100 lat.
Koniec jeżyny?
Stało się. BlackBerry poinformował właśnie, że nie będzie projektował i produkował telefonów komórkowych. Na rynku ma się nadal pojawiać sprzęt firmowany przez BlackBerry, ale pochodzący od innych producentów. Decyzja jest zrozumiała zwłaszcza w świetle straty, jaką firma zanotowała w drugim kwartale. To, bagatela, 372 mln dolarów. Teraz BlackBerry zamierza skoncentrować się na rozwiązaniach software’owych kierowanych głównie do segmentu korporacyjnego. Czy to się uda – nie wiadomo. Historia firmy pokazuje, jak kapryśny i niewdzięczny jest rynek telefonii komórkowej.
Ręczne robótki Amazona
Amazon uruchomił w Europie sklep należący do projektu Amazon Handmade. Jest to miejsce w sieci, w którym klienci mogą kupić produkty rękodzielnictwa. Sklep jest już dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, we Francji oraz Włoszech. Oferuje na razie ponad 30 tys. produktów, a oferta każdego dnia staje się coraz bogatsza, gdyż ciągle dołączają nowi wytwórcy. Można tam kupić m.in. prezenty dla niemowląt, elementy dekoracji wnętrza oraz biżuterię. Jest też niewielka sekcja dla miłośników ręcznie wykonywanych mebli, gdzie można nabyć m.in. krzesła oraz stoły.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.