Jaką rolę odgrywa pośrednictwo finansowe? Co zmienią nowe regulacje? – zastanawiali się goście Poranka z Finansami „Wprost”.
O roli rynku pośrednictwa finansowego, pytaniach oraz wątpliwościach związanych z nowelizacją prawa unijnego, sposobie i formie przygotowania do nadchodzących zmian rozmawiali uczestnicy debaty „Pośrednictwo finansowe – zaufanie, bezpieczeństwo, edukacja czy zbędne pośrednictwo”. Przemysław Guberow, prezes zarządu Open Finance, podkreślił, że rozwijający się od ponad dwóch dekad polski rynek pośrednictwa finansowego jest już dojrzały, a prognozy dla jego dalszego wzrostu są obiecujące. Nieco innego zdania był Arkadiusz Mastalerek, członek zarządu Domu Inwestycyjnego Xelion. Przyznał, że rynek pośrednictwa pozostaje integralnym elementem rynku finansowego, lecz zwrócił uwagę, że jest wciąż 10-krotnie mniejszy od zachodnioeuropejskich. – Przed nami długa droga, żeby ten rynek stał się powszechny. Brakuje działań edukacyjnych, które mogłyby być realizowane przez instytucje publiczne, i samych doradców już na etapie wczesnoszkolnym – tłumaczył. Z kolei według Łukasza Kwietnia, dyrektora departamentu sprzedaży BPS TFI SA, branża znalazła się na zakręcie. Chodzi o wyzwania związane z nadchodzącymi zmianami prawnymi (m.in. dyrektywą MIFID II) i technologicznymi, czyli wejściem na rynek tzw. fintechów (ang. financial technology).
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.