28 kwietnia, PONIEDZIAŁEK
BIEC opublikuje Wskaźnik Wyprzedzający Koniunkturę, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce. W lutym zauważyć można było minimalny wzrost do 151,9 pkt ze 151,7 pkt w styczniu. Ponadto, mBank i Bank Millennium opublikują raporty spółek za I kwartał 2014 r.
29 kwietnia, WTOREK
W Hiszpanii opublikowany zostanie raport o bezrobociu. Mimo, iż tamtejszy urząd statystyczny prognozuje jego spadek, to i tak bezrobocie jest tam zatrważająco wysokie, w marcu ma wynieść 26 proc. Najgorsza sytuacja panuje wśród osób aktywnych zawodowo do 25 roku życia – aż 57 proc. z nich nie ma stałego zajęcia. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie publikacja grupy wskaźników prognozujących kierunek rozwoju gospodarczego strefy euro. Raport obejmuje indeksy nastrojów w usługach, biznesie, wśród konsumentów i producentów. W USA ukaże się Indeks Zaufania Konsumentów - udziela on odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwanych warunków ekonomicznych. I choć w lutym nastąpił wzrost o zaskakujące 4 pkt. proc., to w marcu wskaźnik ma spaść do poziomu ze stycznia. W Wielkiej Brytanii ukaże się wskaźnik obrazujący kwartalne PKB, który od grudnia utrzymuje się na poziomie 0,7 proc. Na Węgrzech zapadnie decyzja ws. stóp procentowych.
30 kwietnia, ŚRODA
To będzie ważny dzień dla amerykańskich inwestorów – prócz raportu ADP mówiącego o zmianie zatrudnienia w poprzednim miesiącu w sektorze prywatnym, ukażą się dane o kwartalnym PKB, który według prognoz ma z 2,6 proc. do 2,7 proc. Na zakończenie dnia FOMC wyda decyzję o poziomie stóp procentowych.
1 MAJA, CZWARTEK
W Kanadzie ukaże się indeks PMI. Ukaże on aktywność sektora przemysłowego w produkcji i sprzedaży. W większości krajów Unii Europejskiej tego dnia obchodzony jest Dzień Pracy.
2 MAJA, PIĄTEK
Kolejny dzień pod znakiem PMI – swoje indeksy opublikują Węgry, Czechy, Hiszpania, Szwajcaria, Włochy, Francja, Niemcy oraz Indie, a także podana zostanie jego ogólna wartość dla strefy euro. Eurostat opublikuje raport o stopie bezrobocia w Unii. Dane, według analityków, nie będą znacząco odbiegać od tych z ostatniego kwartału, utrzymując się na poziomie zbliżonym do 12 proc. –
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.