Dokąd zmierza komputeryzacja Na świecie jest miejsce dla najwyżej pięciu komputerów – przekonywał 60 lat temu Tom Watson, założyciel IBM. Dziś na świecie pracuje 1,3 mld tych urządzeń, a w 2015 r. będzie ich 2 mld – wyliczyli analitycy instytutu badawczego Forrester Research. Za kolejne 60 lat przepowiednia Watsona może się jednak sprawdzić. Wszyscy użytkownicy komputerów będą podłączeni do jednego z kilku superkomputerów, które pozostaną na kuli ziemskiej.
Już wkrótce komputery przestaną sprawiać trudności nawet technicznym analfabetom. Stopniowo przestanie nam doskwierać mnogość standardów, platform i systemów. Zbędna stanie się klawiatura. Komendy będziemy wydawać nie za pomocą joysticków i myszek, ale ruchem ciała. Wystarczy skinienie głowy, a nawet mrugnięcie oczu. Znikną wszechobecne złącza i przewody. Telewizor, komputer, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, drukarka same połączą się z sobą za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Sprzęt wystarczy umieścić na specjalnym stole, który będzie czymś w rodzaju dotykowego ekranu (komputer zostanie zaprojektowany tak, żeby jednocześnie mogło z niego korzystać kilka osób, nie używając myszki i klawiatury).
Więcej możesz przeczytać w 13/2010 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.