Jednym z flagowych projektów włocławskiej spółki jest trzymiesięczny płatny program stażowy Z ANWILEM na start. Jego celem jest zaproszenie utalentowanych i ambitnych studentów kierunków ścisłych do odbycia w chemicznej firmie stażu, który może stać się początkiem ich zatrudnienia w ANWILU. Wakacyjny program stażowy Z ANWILEM na start jest adresowany do studentów chemii, technologii chemicznej, inżynierii chemicznej, inżynierii materiałowej, zarządzania i inżynierii produkcji, którzy planują związać swoją przyszłość zawodową z branżą chemiczną. Udział w stażu umożliwi im poszerzenie posiadanej i zdobycie nowej wiedzy, a przede wszystkim cennego doświadczenia pod opieką specjalistów pracujących we włocławskiej firmie. Program Z ANWILEM na start skierowany jest do studentów trzeciego roku studiów I stopnia (licencjackich i inżynierskich) oraz pierwszego lub drugiego roku studiów II stopnia (magisterskich), a także absolwentów legitymujących się tytułem licencjata, inżyniera lub magistra, pod warunkiem że okres od momentu, w którym zakończyli edukację, do momentu rozpoczęcia stażu jest nie dłuższy niż sześć miesięcy.
Staże i stypendia
Atrakcyjność merytoryczna przedsięwzięcia – stażyści wspierają zespoły projektowe w Obszarze Produkcji Nawozów i Tworzyw Sztucznych oraz Rozwoju – sprawia, że średnio o miejsce ubiega się aż dziesięcioro kandydatów. O tym, że program Z ANWILEM na start jest przepustką umożliwiającą rozpoczęcie kariery zawodowej, przekonała się Adrianna Zasada, która wzięła udział w jego pierwszej edycji, co zaowocowało zatrudnieniem w Zakładzie Saletry chemicznej spółki.
– Zdecydowałam się na udział w programie stażowym Z ANWILEM na start, aby móc poznać ANWIL, który jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw chemicznych w Polsce. W trakcie trwania programu stażowego miałam możliwość zapoznawania się ze specyfiką funkcjonowania firmy i standardami jej zarządzania – podkreśla Adrianna Zasada, inżynier procesu w ANWIL SA. – Pozna- wałam, jak wygląda praca osób na poszczególnych stanowiskach i z czym się ona wiąże. Trafiłam do bardzo fajnego zespołu, pod skrzydła świetnego opiekuna. Po zakończeniu drugiego stażu, będąc już absolwentką studiów chemicznych, zostałam w firmie na stałe. Z obecnej pracy jestem bardzo zadowolona. ANWIL oferuje młodym ludziom bardzo dużo możliwości i wspiera rozwój kariery – podkreśla Adrianna Zasada.
Najlepsza dziesiątka startuje w ANWILU
W ramach czwartej edycji Z ANWILEM na start staże rozpocznie w najbliższych dniach kolejnych dziesięcioro najlepszych studentów wyłonionych spośród niemal 100, którzy się zgłosili. Zrekrutowani do programu uczą się na co dzień na Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Poznańskiej na kierunkach automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, elektrotechnika, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa czy inżynieria procesów przemysłowych. Stażyści staną się wsparciem dla Obszaru Produkcji Nawozów, Obszaru Energetyki i Gospodarki Wodno-Ściekowej, Obszaru Służb Utrzymania Ruchu oraz Biura Rozwoju, Innowacji i Portfela Projektów funkcjonujących we włocławskiej spółce.
W ubiegłym roku ANWIL dołączył do programu stażowego Kierunek ORLEN, który jest realizowany łącznie przez siedem spółek należących do Grupy ORLEN. Trwa on od 6 do 12 miesięcy, a jego uczestnicy rekrutowani są trzy razy w roku. Również pod koniec 2018 r. włocławska spółka za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej zainicjowała program stypendialny pod nazwą Młodzi z ANWILEM dla mieszkających we Włocławku oraz w okolicznych gminach (Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie) osób, które nie ukończyły 26. roku życia i studiują w trybie stacjonarnym na kierunkach technicznych dowolnej polskiej uczelni publicznej.
O przyznanie stypendium mogą się ubiegać studenci ostatniego roku studiów I stopnia, studiów II stopnia oraz studenci czwartego i piątego roku studiów jednolitych. Uzupełnieniem dziewięciomiesięcznego stypendium jest możliwość odbycia praktyk lub staży odpowiadających specjalnościom na kierunkach studiowanych przez stypendystów. W gronie laureatów pierwszej edycji konkursu znaleźli się studenci m.in. inżynierii biochemicznej, inżynierii materiałowej, inżynierii produkcji czy też elektrotechniki reprezentujący ośrodki akademickie z Gdańska, Łodzi i Poznania. Włocławska spółka z Grupy ORLEN, chcąc zachęcić młodych ludzi do dołączenia do grona jej pracowników, bierze udział w targach pracy organizowanych w całym kraju.
Z przedstawicielami ANWILU można się spotkać podczas konferencji naukowych oraz dni otwartych organizowanych przez uniwersytety i politechniki, np. Business Networking Day czy też Seminaria z Przemysłem odbywające się na Politechnice Warszawskiej. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że edukacja młodych osób oparta na wspieraniu ich naukowych pasji oraz na praktycznym przygotowaniu do wykonywania zawodu są właściwym kierunkiem, prowadzącym do utrzymania przewag konkurencyjnych firm. ANWIL – pomagając młodym w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery zawodowej – nie zapomina o prowadzeniu dialogu budującego intelektualną więź między studentami oraz wieloletnimi pracownikami przedsiębiorstwa i to właśnie dzięki m.in. ciągłej wymianie wiedzy możliwy jest rozwój spółki.
Agata StrzyżewskaArchiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.