Warzenie brzeczki odbywa się w naczyniach wykonanych ze stali kwasoodpornej i miedzi według metod sięgających XIX wieku. Browar Zamkowy w Raciborzu jako jeden z nielicznych na polskim rynku pozostaje wierny tradycyjnej metodzie fermentacji piwa w otwartych kadziach. Dzięki takiemu działaniu piwowar pozostaje bliżej całego procesu powstawania złotego trunku. Po zakończeniu fermentacji piwo poddaje się leżakowaniu w piwnicach, w których panuje jednolita temperatura (ok. 1 st. C). W ten sposób piwo dojrzewa i uzyskuje swoje charakterystyczne cechy. W zależności od warzonego gatunku leżakowanie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Browar Zamkowy w Raciborzu dziennie warzy do 250 hektolitrów złotego napoju, a proces jego powstawania jest niezmienny od lat. Obecnie powstaje tu 11 gatunków piwa, do których warrzenia używa się wyłącznie naturalnych składników, takich jak woda, słody, chmiele i drożdże piwowarskie. Piwa z Browaru Zamkowego charakteryzują się delikatnością i słodowym smakiem, które jest wizytówką Raciborskiego
Klasycznie Warzonego, Miodowego, Rżniętego czy Mocnego. Zwolennicy goryczki chętnie sięgają po Raciborskiego Pilsa warzonego według odnalezionej w browarze, pochodzącej z początku XX wieku receptury. Kilka razy w roku browar dla swoich odbiorców przygotowuje niespodzianki pozwalających na eksperymentowanie ze smakami pochodzącymi z innych kultur browarniczych. Ostatnio na rynku pojawiło się piwo z gatunku American Wheat Lager, które zebrało bardzo pozytywne opinie.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.