Wykonawcy disco polo zgarniają miliony, kręcą klipy w Dubaju. Ile biorą za koncert? Jak żyją? W co inwestują? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszym numerze tygodnika „Wprost”. Ponadto zachęcamy do przeczytania wywiadu z Joachimem Brudzińskim oraz zapoznania się z subiektywnymi rankingami memów.
„Dyskoteki, restauracje, apartamenty na wynajem, własne salony urody. Tak gwiazdy disco polo inwestują wyśpiewane miliony. Królem pozostaje Zenek Martyniuk, który w rok potrafi zarobić milion dolarów” – pisze Karol Wasilewski w tekście „Biznespolowcy”.
Ponadto w numerze:
- W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” ukaże się wywiad z Joachimem Brudzińskim. Europoseł w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek analizował sytuację na scenie politycznej. – Tusk jest tchórzem podszyty, dlatego nie podjął się rywalizacji prezydenckiej. Małgorzata Kidawa-Błońska ma znacznie groźniejsze cechy – powiedział.
- O buncie milenialsów pisze Jan Śpiewak. „Zarabiają grosze, mieszkają u rodziców, stoją przed realną groźbą życia na głodowej emeryturze. Pokolenie trzydziestolatków ma powody do buntu. Niewykluczone, że czeka nas powtórka z rewolucji 1968 roku” – prognozuje działacz miejski.
- „Od kilku lat rzecznik praw obywatelskich zajmuje się sprawą rodziców, którzy nie mogą otrzymać ani zasiłku pogrzebowego, ani macierzyńskiego, ani też skorzystać z urlopu macierzyńskiego w razie urodzenia martwego dziecka, którego płci nie da się ustalić. Uprzejmie proszę o rozważenie podjęcia działań mogących pomóc w zakończeniu procesu legislacyjnego tego niezwykle ważnego społecznie projektu w czasie obecnej kadencji” – czytamy w tekście Kataryny „Bodnar listy pisze”.
- – Dzisiejsza polityka przestała ucieleśniać jakieś wizje czy wartości – ostrzega prof. Enzo Traverso. Z włoskim historykiem i badaczem totalitaryzmów rozmawiała prof. Magdalena Środa.
- Na początku roku powraca temat styczniowych postanowień. Być surowym dla siebie czy pobłażliwym? Dokręcić śrubę czy odpuścić? A może nic nie zmieniać w swoim życiu? Jak trzeźwo podejść do postanowień noworocznych, radzi psycholożka Joanna Chmura w rozmowie z Katarzyną Skrzydłowską-Kalukin.
- „Jedyne danie w internecie, które jeszcze się nie przejadło, to świeże, apetyczne memy. Bez nich rzeczywistość byłaby niestrawna” – pisze Agata Jankowska. W tekście „Niech śmiech będzie z wami” przedstawiamy rankingi najlepszych polskich i zagranicznych memów 2019 roku.
- „Idąc do polityki, zarzekał się, że na dobre kończy z biznesem. Kiedy z polityką skończył, to do biznesu wrócił. Na najnowszy pomysł zebrał w internecie ponad 4 mln zł. Wystarczyło mu na to 36 dni” – analizuje Magdalena Gryn w artykule „Nowe życie Palikota”.
- „Wojna na gesty, wojna na słowa” to artykuł Jakuba Mielnika. „Historyczna awantura z Rosją pokazuje, kto i do czego potrzebny jest Kremlowi. Putin nie tylko rozgrywa cele w światowej dyplomacji, lecz także próbuje wpływać na przebieg kampanii wyborczej w Polsce” – pisze szef działu zagranica tygodnika „Wprost”.
- – Na studiach wziąłem udział w niskobudżetowym filmie „Kto puka do moich drzwi?”, na który zrzucili się studenci. Wyreżyserował go mało znany wtedy chłopak Martin Scorsese. A potem już poszło – mówi Harvey Keitel, którego można oglądać w kinach i serwisie Netflix w „Irlandczyku”. Z artystą rozmawiał Dawid Muszyński.
Te oraz wiele innych materiałów przeczytasz w 2/2020 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.