Jakie są powiązania między Millerem a autostradami w Polsce? Odpowiedź: spore. Jedno i drugie szybko się kończy
W czasach, gdy każdy próbuje związać jakoś koniec z końcem, coraz większą rolę odgrywają więzy. Zdaniem naukowców, człowiek współczesny ma rozbudowany instynkt sadomasochistyczny, gdyż lubi się przywiązywać do wielu rzeczy. Jedni przywiązują się do samochodu, inni do gołej modelki, jeszcze inni do kapci, a nie brakuje też takich, co mocno są związani z własną rodziną. Osoba, która pielęgnuje więzy rodzinne, to często osoba uwiązana.
Mimo panującej mody na wiązanie, nikt w dzisiejszej Polsce nie czuje się skrępowany. W dziedzinie wiązań panuje daleko posunięta swoboda obyczajowa. Politycy uwielbiają się przywiązywać do posad i stołków. Wielu przywiązuje się do tytułów, zaszczytów i pieniędzy. W dawnych czasach ludzie związani byli z tradycją, kulturą czy narodem. Dziś każdy normalny człowiek czuje głęboką więź przede wszystkim z własną wypłatą. Nie brakuje osobników, którzy szczególną wieź czują do swoich kart kredytowych czy kart szczepień.
Wiązania odgrywają kluczową rolę nie tylko w narciarstwie czy w zabawach łóżkowych. Ku przerażeniu masochistów bywa i tak, że w łóżku lądują osoby w ogóle z sobą nie związane. Stan taki nazywa się wówczas rozwiązłością. Niestety - jak mawiają kobiety w ciąży - rozwiązłość bywa rozwiązaniem tylko na krótką metę. W obliczu rychłego rozwiązania Sejmu wielu polityków rozluźniło więzy ze swoimi partiami. Inni wręcz przeciwnie, wiążą się w paczki niczym przesyłki pocztowe. W opinii wyborców, obojętne jest, kto do jakiej partii należy, gdyż większość polityków i tak jest z sobą jakoś powiązana. Większość posłów nie przywiązuje zbytniej wagi do regulaminu Sejmu, ale za to przywiązuje się do diet poselskich. Należy zaznaczyć, że politycy nie wiążą się tak jak inni śmiertelnicy, ale ciągną się za nimi na ogół dziwne więzy i niejasne powiązania. Niektóre kobiety mają problem z rozwiązaniem ciąży, a większość z zawiązaniem krawata koleżance. W minionej epoce mistrzem rozwiązywania był Lech Wałęsa, który w jednej minucie potrafił rozwiązać parlament, trzy krzyżówki i własne buty.
Szał wiązań dotarł także do handlu, gdzie coraz więcej transakcji jest wiązanych. Transakcja wiązana to słynne "dwa w jednym". Polega to mniej więcej na takim schemacie: jeżeli w marnym sklepie w złej dzielnicy kupujesz trzy słoiki taniego dżemu, to dostaniesz do tego za darmo w ramach promocji dzielnicy śliwkę pod oko. Ostatnio na transakcje wiązaną zgodził się legendarny artysta Bob Dylan. Każdy, kto kupi majtki lub biustonosz w sieci firmy Victoria's Secret, otrzyma dodatkowo płytę z jego największymi przebojami. Fani wokalisty zastanawiają się, czy na jedwabnych damskich majtkach będzie cytat z najsłynniejszej ballady Dylana "Odpowie Ci wiatr...".
Wiązania odgrywają istotną rolę w życiu towarzyskim. Są tacy, co potrafią miło zawiązać szubienicę lub rozmowę. Zawiązując rozmowę, warto nawiązywać do ciekawych tematów. Nie brakuje takich, co potrafią jedną ręką sznurować buta, a drugą usta. Specjaliści od wiązań twierdzą, że najlepiej zawiązuje się ręce lub partie polityczne. Osoby będące członkami partii politycznych często mają związane ręce. Ludzie różnie reagują na wiązania. Dawniej wiązano głównie kablem, sznurkiem lub drutem kolczastym, dziś wystarczy związać kogoś kontraktem lub umową. Mimo wielu wiązań i przywiązań są ludzie tak samotni, że jedyne co ich wiąże z życiem, to numer PESEL. Egoiści tradycyjnie przywiązani są do siebie, a bezdzietni chętnie przywiązują się do psów.
Jedyna sfera, w której wiązania słabo się przebijają, to modna odzież. W czasach, gdy dzielni rycerze posiadali zamki, kobiety miały stroje bogato wiązane. Wiązano suknie, pantalony, gorsety, trzewiki. Wszystko po to, by gra wstępna trwała dłużej niż trzy godziny. Dziś rycerze posiadają co najwyżej zamki błyskawiczne, ale za to u kobiet wszystko jest na rzepy. A teraz pytanie. Jakie są powiązania między Millerem a autostradami w Polsce? Odpowiedź: spore. Jedno i drugie szybko się kończy.
Więcej możesz przeczytać w 18/2004 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.