Wielkie międzynarodowe marki, światowej sławy projektanci mebli oraz liczne wykłady i panele dyskusyjne o najnowszych tendencjach w branży – tak pokrótce można opisać kolejną, czwartą już, edycję targów wnętrz Warsaw Home, która rozpocznie się 3 października i potrwa cztery dni. Siedmiuset wystawców z Polski i całego świata będzie wystawiać swoje produkty w pięciu halach, których łączna powierzchnia wynosi 120 tys. mkw. Organizatorzy targów Warsaw Home podają, że to tyle, co dwa paryskie Luwry. Skala wydarzenia robi wrażenie, ale Kasia Ptak, pomysłodawczyni targów, ma apetyt na znacznie więcej. Pragnie, by Warsaw Home było wymieniane jednym tchem obok takich wydarzeń jak Salone del Mobile w Mediolanie czy Maison & Objet w Paryżu. Właściwie już tak się dzieje, bo Warsaw Home to największe targi w naszej części Europy. W zeszłym roku przybyło na nie ponad 67 tys. gości z 65 krajów. I pomyśleć, że impreza startowała zaledwie trzy lata temu. Jeśli utrzyma się takie tempo rozwoju, pięć hal Warsaw Ptak Expo, gdzie odbywają się targi, przestanie wystarczać. Już w tym roku organizatorzy zetknęli się z tym problemem, dlatego musieli dokonać selekcji marek wnętrzarskich. Dzięki temu ta edycja jakością niewątpliwie przebije poprzednią. Wśród tegorocznych wystawców będą włoskie legendy, takie jak Magis czy Moroso, a także czeski Ton i niemiecki Rolf Benz. Naturalnie nie zabraknie polskich producentów, to oni stanowią ponad połowę wystawców. Goście zobaczą stoiska takich marek jak Profim, Befame, Balma, Cerrad czy Ciarko.
O warsaw home mówi cała branża
Kto odwiedza targi? Przede wszystkim jest to impreza branżowa kierowana do projektantów, architektów, a także deweloperów, właścicieli hoteli, restauracji i innych przestrzeni publicznych, które należy wyposażyć. Specjalnie dla kupców powstał Hosted Buyers Programme – organizatorzy sprowadzają na targi klientów biznesowych z zagranicy, szukających mebli, dodatków i elementów wykończenia wnętrz. Program został wdrożony po raz pierwszy podczas tej edycji, ale już okazał się wielkim sukcesem. Organizatorzy zdradzają, że polskie i zagraniczne meble przyjadą oglądać kupcy z Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Austrii, Szwecji czy Egiptu.
Targi to nie tylko wystawy mebli
Warsaw Home to nie tylko wystawy pięknych i funkcjonalnych elementów wyposażenia wnętrz. Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się panele dyskusyjne i wykłady, które odbywają się na scenie Design Forum w jednej z hal. Prowadzą je największe gwiazdy świata designu. W tym roku zaproszono 18 fenomenalnych gości z zagranicy. Wśród nich znalazł się m.in. Job Smeets ze Studia Job, przez „Financial Times” uznanego za jedno z najbardziej wpływowych w świecie designu, czy Karim Rashid, który został okrzyknięty najsłynniejszym projektantem sztuki użytkowej obu Ameryk. Gwiazdy designu i inni zaproszeni goście będą poruszać niezwykle aktualne tematy, takie jak zrównoważony rozwój w designie, co-living czy biofeeling. Nie zabraknie też dyskusji o innych ważnych kwestiach – tematem jednej z nich będzie projektowanie dla osób z demencją. Podczas tegorocznej edycji Warsaw Home odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. Na terenie targów będzie można podziwiać m.in. wystawy absolwentów uczelni artystycznych czy wziąć udział w warsztatach z oprogramowania dla architektów. Dokładny harmonogram wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej organizatora. Również za jej pośrednictwem warto kupić bilety, aby uniknąć stania w kolejce na miejscu – doradzają organizatorzy.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.