Naturalny, bez przerysowania. Ma podkreślić kobiecą urodę, tuszować niedoskonałości oraz pomóc przy tworzeniu make-upu dziennego i wieczorowego. Taki powinien być makijaż permanentny według Magdaleny Szczęsnej. I taki właśnie spodobał się Polkom.
Naturalność? naturalnie!
Firma Star Permanent by Magdalena Szczęsna powstała w 2016 r. i szybko zyskała popularność. – W zaledwie trzy lata wykonałam 5 tys. zabiegów – mówi założycielka firmy Magdalena Szczęsna. Receptą na sukces okazał się własny styl. – Kiedy na rynku pojawiły się makijaże permanentne, nie podobała mi się większość prac, które oglądałam. Postanowiłam stworzyć swój własny styl i postawić na maksymalną naturalność – opowiada właścicielka firmy Star Permanent. Dziś o renomie firmy świadczą terminy oczekiwania na zabieg – żeby poprawić i podkreślić urodę u Magdaleny Szczęsnej, trzeba czekać nawet rok. Klientki przyjeżdżają nie tylko z całej Polski, lecz także z różnych zakątków świata, np. z Chin lub Wietnamu.
Sekrety makijażu permanentnego
Makijaż permanentny, inaczej makijaż stały, jest stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Barwniki implementuje się płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. – Pigment jest wprowadzany za pomocą cieniutkiej igły w znieczuleniu, dzięki czemu zabieg nie powoduje większego dyskomfortu – mówi Magdalena Szczęsna. Na rynku istnieje wiele metod – m.in. włoskowa, ombre, piórkowa, łączona oraz pudrowa. – Najbardziej lubię i polecam metodę łączoną. Stosuję dwie techniki: maluję włoski imitujące nasze naturalne, a następnie lekko cieniuję, co daje wrażenie gęstości i wyrazistości łuku brwiowego – tłumaczy Magdalena Szczęsna. Ale tak naprawdę wszystko zależy od typu cery i oczekiwań klientki. – Moją zasadą jest jednak unikanie wszelkiego przerysowania. Dlatego odmawiam wyjątkowo wyrazistych i bardzo ciemnych pigmentacji, co po wygojeniu mogłoby to wyglądać karykaturalnie. Jesteśmy przecież Słowiankami i nasze twarze są delikatne – dodaje Szczęsna. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją i rysunkiem wstępnym, który musi być zaakceptowany przez klientkę. Wizyta składa się najczęściej z dwóch etapów, czyli głównej pigmentacji i tzw. korekty wykonywanej po czterech tygodniach od pierwszej wizyty. Kunszt Magdaleny Szczęsnej dostrzegły nie tylko klientki. Zdobyła wiele wyróżnień i nagród – m.in. Lidera makijażu permanentnego 2018, Odkrycie gabinetu 2018, Lidera szkoleń z zakresu makijażu permanentego 2018 (Magdalena Szczęsna prowadzi szkolenia z zakresu pigmentacji skóry). Jest też jedną z bohaterek książki „50 wpływowych kobiet sukcesu” oraz leksykonu Polek 100-lecia.
Przeciwwskazania do makijażu permanentnego
– ciąża i okres laktacji – radio- lub chemioterapia – półpasiec – poparzenie słoneczne lub zbyt silna opalenizna – świeże blizny – stany zapalne – kuracja sterydowa – kuracja antybiotykowa – cukrzyca (jeśli jest wyrównana, można zabieg wykonać) – zaburzenia hormonalne – nieunormowane nadciśnienie – epilepsja – choroby nerek – leki i używki rozrzedzające krew – choroby skóry: egzema, grzybica skóry, liszaj płaski, rumieniec, bliznowce Makijaż permanentny można wykonywać u kobiet po chemioterapii, które straciły rzęsy i brwi...
Star Permanent by Magdalena Szczęsna
91-003 Łódź Piwna 3/1, tel. 530 220 102 www.starpermanent.com
MAGDALENA SZCZĘSNA
właścicielka firmy Star Permanent by Magdalena Szczęsna
Czytaj też:
6 codziennych nawyków, które powodują zmarszczki. Można się zdziwić
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.