Demon retro
Chrysler zaczyna się specjalizować w produkowaniu samochodów w stylu retro. Do robiącego furorę po obu stronach oceanu modelu PT cruiser dołączy w tym roku coupé chrysler crossfire. Nieco staroświecką stylizację podkreśla duża osłona chłodnicy, wygięty tył i duże aluminiowe felgi o średnicy 18 cali z przodu i 19 cali z tyłu. Poza designem auto jest jednak na wskroś nowoczesne. Elektroniczny system kontroli trakcji wyhamowuje koło, które straciło przyczepność, lub redukuje moc silnika w czasie poślizgu. Uwagę zwraca też wyjątkowo mała powierzchnia szyb. Dzięki temu kierowca zasiadający w fotelu ma wrażenie, że za chwilę uruchomi silnik auta wyścigowego. Wielbicieli motoryzacyjnych gadżetów ucieszy spoiler, który otwiera się automatycznie, kiedy prędkość przekracza 80 km/h.
Crossfire to nie tylko design. Zastosowano w nim przetestowane przez Mercedesa rozwiązania techniczne, z których Chrysler po połączeniu koncernów chętnie korzysta. Tylny napęd i zawieszenie pochodzą z mercedesa SLK. Crossfire będzie wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów lub pięciobiegowy automat. Silnik V6 o pojemności 3,2 litra rozpędza samochód do 100 km/h w ciągu 5,8 sekundy i pozwala jechać z maksymalną prędkością 238 km/h. (krop)
Apetyt na kosmetyki
W marcu w aptekach pojawią się pierwsze kosmetyki cukierki. Firma L'Oréal wspólnie z koncernem spożywczym Nestlé wyprodukowała drażetki poprawiające jędrność skóry twarzy, przeznaczone dla kobiet po czterdziestce. Wyniki badań produktu zostały zaprezentowane podczas Europejskiego Kongresu Dermatologów w Pradze, a jego skuteczność ocenia się pozytywnie.
Perfumy z serduszkiem
Specjalnie na walentynki Carolina Herrera wprowadziła na rynek limitowaną, czerwoną wersję wody perfumowanej Chic. Flakoniki sygnowane są podpisem twórcy zapachu. Na kompozycję składają się nuty bułgarskiej róży,
aksamitki, mandarynki i drzewa
sandałowego Mysore.
Fotografuje, dzwoni i organizuje
Nowy trzysystemowy telefon Siemensa S55 może służyć jako aparat fotograficzny, notes, przeglądarka zdjęć czy komputer z dostępem do Internetu. Jest przystosowany do wysyłania wiadomości MMS, a także połączenia z dowolnym urządzeniem obsługującym system Bluetooth, takim jak inny telefon, palmtop czy samochodowy zestaw głośno mówiący. Aparat wyposażono również w technologię Java, co pozwala instalować w nim różnego rodzaju oprogramowanie. W ofercie jest nawet animowany instruktor fitness prezentujący proste ćwiczenia. Telefon waży 85 g, naładowana bateria wystarcza na 360 minut rozmowy lub 300 godzin czuwania.
Herbaciane zdrowie
Zielona herbata jest cennym źródłem flawonoidów, które mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i antyoksydacyjne. Substancje te niszczą wolne rodniki, chroniąc tym samym przed rozwojem takich chorób, jak niektóre nowotwory i miażdżyca. Nie wszyscy jednak lubią smak zielonej herbaty. Z myślą o tych osobach Lipton przygotował Tchaé - zieloną herbatę w trzech wariantach smakowych: z dodatkiem owoców cytrusowych, przypraw orientalnych i liści mięty.
Szlachetne walentynki
W dniu zakochanych serduszka pojawiają się niemal wszędzie: na ulicach, w sklepach, na wystawach... Nie zabraknie ich w salonach jubilerskich W. Kruk. Poszukujący prezentów znajdą tam wisiorki w kształcie serduszek w srebrze, modele w białym i żółtym złocie, a także różnorodne zestawy biżuterii w walentynkowych opakowaniach, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Ceny od 49 zł.
OnetKonekt i naśladowcy
Ponad 200 tys. internautów zamieniło usługi TP SA na konkurencyjną ofertę Onet.pl i Energisu. Model korzystania z sieci pozostał ten sam - podobnie jak w wypadku TP SA, użytkownik bez podpisywania żadnych umów dzwoni pod podany numer, a płaci tylko za czas połączenia. Onet przyciąga potencjalnych użytkowników rozmaitymi atrakcjami. Oferuje im darmowe skrzynki pocztowe i konta WWW o parametrach lepszych niż "zwykłe" konta Onetowe oraz umożliwia oglądanie w Internecie TVN 24. Miłośnicy gier online zyskują darmowy dostęp do serwisu OnetZagraj, mogą też brać udział w organizowanych z myślą o nich konkursach. - To naturalne źródło przychodów dla portalu jako generatora wielkiego ruchu w sieci. Operator przekazuje nam część przychodów, które zyskał dzięki dzwoniącym pod nasz numer dostępowy internautom. Szkoda, że podobna zasada nie dotyczy łączy stałych - mówi Łukasz Wejchert, wiceprezes Onetu.
Wiele wskazuje na to, że niebawem internauci będą mieli do wyboru jeszcze więcej numerów dostępowych. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami - potwierdza Mariusz Kuziak z Interii. Także Energis Polska, partner Onetu, ma w planach współpracę z kolejnymi serwisami internetowymi. Dziwne, że TP SA nie zaproponowała podobnej usługi wspólnie z należącą do niej Wirtualną Polską. (DoG)
Więcej możesz przeczytać w 6/2003 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.