Jakie jest największe marzenie amerykańskiego dziennikarza? Prowadzić śniadaniowy program telewizyjny. Pokazano to w filmie „Prognoza na życie”, w którym Nicolas Cage gra prezentera pogody walczącego o angaż w show „Hello America”. W rzeczywistości program nazywa się „Good Morning America”. Jest emitowany od 34 lat, z pogardzanych godzin porannych uczynił nowy prime time i stał się ikoną popkultury.
Jeszcze 2 lata temu telewizje śniadaniowe były w naszym kraju traktowane jak przechowalnia dla prezenterów, na których stacje akurat nie miały pomysłu. Uważano, że poza gospodyniami domowymi i ?cierpiącymi na nadciśnienie emerytami nikt nie ma czasu oglądać wtedy telewizji. Od 6.00 do 10.00 rano królowało radio. Potencjał porannego pasma pierwszy dostrzegł TVN, emitujący od czterech lat „Dzień Dobry TVN". Od półtora roku jest to jedyny program śniadaniowy nadawany przez cały tydzień. TVN pierwszy postawił też na mocną obsadę. Kolejny krok to zmiana pory emisji – zaczęto go nadawać od 8.30 do 11.00, bo badania oglądalności wykazały, że najwięcej widzów włączało telewizor o 10.00, kiedy program się kończył. Dzięki tym posunięciom od marca 2008 r. do końca lutego 2009 r. oglądało go średnio już 777 tys. osób.
Więcej możesz przeczytać w 13/2009 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.