DO GRONA PRODUCENTÓW GOGLI do wirtualnej rzeczywistości dołączył właśnie Intel. Projekt Intela nazywa się Alloy i już w założeniu ma być rewolucyjny, ich gogle nie będą bowiem potrzebowały żadnych kabli. Urządzenie będzie wykorzystywać technologię Intel RealSense, czyli kamery wykrywające głębię obrazu. Dzięki tym kamerom gogle mają pozwolić na poruszanie się po różnych pomieszczeniach, a także odwzorowywać w wirtualnym świecie ręce użytkownika i przedmioty, które weźmie. Jeśli chodzi o specyfikację, gogle Alloy to jeszcze wielka tajemnica. Wersje deweloperskie pojawią się dopiero w przyszłym roku, zatem możemy założyć, że Intel daje sobie trochę czasu na dopracowanie prototypu. Jeśli już teraz chcemy sięgnąć do świata rzeczywistości wirtualnej, możemy skorzystać z bardzo dobrych, choć drogich gogli HTC Vive. Jest też oczywiście produkt Sony PlayStation VR czy cały czas zbliżający się do fazy produkcji Oculus Rift. Wszystkie są jednak podłączone do komputera kablem, więc Intel rzeczywiście może przewrócić ten rynek do góry nogami.
Kolejna konsola Sony?
Jak w „Matriksie” braci Wachowskich – najpierw był Morfeusz, potem PlayStation Neo. Najnow sza przenośna konsola Sony ma nazywać się Trinity. Firma prawdopodobnie zaprezentuje ją na początku września. To oczywiście na razie tylko przecieki, które mają służyć podgrzewaniu atmosfery przed premierą, ale trzeba przyznać, że działają. Na forum NeoGAF jeden z użytkowników opublikował dokumenty z Federalnej Komisji Łączności, w których mowa jest o urządzeniu o kodowej nazwie PlayStation Vita Trinity. Ma ono korzystać z nowego modułu łączności J20H091, którego wcześniejsza wersja znalazła się w przenośnej konsoli Sony.
Tatuaż do komórki
Może służyć jako gładzik lub pokrętło do sterowania urządzeniami ubieralnymi. Naukowcy z MIT i eksperci Microsoft Research stworzyli DuoSkin, zmywalny tatuaż pozwalający kontrolować urządzenia mobilne. Tatuaż ten składa się z ultracienkiej warstwy złota płatkowego, które zapewnia mu właściwości przewodzące, oraz z układu komunikacyjnego NFC pozwalającego na połączenie z urządzeniem – smartfonem, inteligentnym zegarkiem, komputerem. Tatuaż można stworzyć w dowolnym komputerowym programie projektowym. Opracowano także wersję kolorową tatuaży, zmieniającą barwę pod wpływem temperatury ciała noszącego, oraz model wyposażony w diody LED.
Koszulka, która mierzy
Inteligentną koszulkę do pomiaru EKG, przeznaczoną dla pacjentów w trakcie rehabilitacji kardiologicznej, opracowała łódzka firma Inovatica. W koszulkę wszczepione są czujniki, które przesyłają dane na smarftona, a ten dzięki podłączeniu do internetu prezentuje pomiary EKG w czasie rzeczywistym i przesyła je do lekarzy zdalnie monitorujących pacjentów. W Polsce to nowatorska metoda; dotąd nie ma produkcyjnego, komercyjnie dostępnego takiego rozwiązania.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.