PlayStation VR na razie wygrywa
„JOB SIMULATOR” POZWALA NAM SIĘ WCIELIĆ W SPRZEDAWCĘ Z WARZYWNIAKA ALBO BARMANA, W POLSKIM „BOUND” JESTEŚMY SURREALISTYCZNĄ BALETNICĄ, w „EVE Valkyrie” stoczymy walkę w kosmicznym myśliwcu, w „Until Dawn” musimy pokonać hordy potworów, a w Playroom możemy poganiać dzieciaki, zamieniając się w strasznego dinozaura. PlayStation VR, mimo że jeśli chodzi o specyfikację techniczną, rozdzielczość i wagę jest słabsze od swych konkurentów Oculus Rift i HTC Vive, to wyprzedza ich o jedno duże okrążenie. Po pierwsze, to produkt pełny, podłączamy go do konsoli i już gramy. Nie potrzebujemy dodatkowego wyśrubowanego komputera ani nie musimy wiercić dziury w ścianach na kamery. Zestaw (razem z konsolą) jest też tańszy i ma już kilka fajnych gier. To oznacza, że PlayStation ze swoją ofertą już jest w rzeczywistości wirtualnej, a pozostali producenci cały czas w sferze zapowiedzi bądź w stratosferze cenowej. Jeśli firmie tę przewagę uda się utrzymać przez najbliższy rok, może być ona dla innych zabójcza. Na razie jest trochę po macoszemu – trzeba połączyć ze sobą sporo kabli. Ta plątanina może nie wygląda najlepiej, ale to pewnie taka przypadłość wieku dziecięcego, w przyszłości będzie to wszystko zintegrowane. Ale już okulary robią doskonałe wrażenie. Z ich założeniem radzą sobie nawet małe dzieci. Chcecie szybko i łatwo zanurzyć się w rzeczywistość wirtualną? Z tym zestawem z pewnością się uda.
Elektrodachówki
Elon Musk będzie produkował dachówki. Oczywiście nie zwykłe ceramiczne, ale z ukrytymi panelami słonecznymi. Prezes koncernu Tesla zaprezentował projekt Solar Roof. To koncepcja zakładająca zmianę tradycyjnych dachówek w ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki temu pokrycie dachu mogłoby równocześnie stać się elektrownią zasilającą dom. Dachówki mają być do stępne w kilku różnych stylach wykończenia. Uzupełnieniem systemu ma być nowa wersja Powerwall 2, domowego naściennego akumulatora, który pozwoli za dnia gromadzić energię z alternatywnych źródeł do wykorzystania w nocy. Elon Musk nie ujawnił na razie, ile dokładnie dachówki będą kosztować. Zapewnił jednak, że ich koszt nie powinien być wyższy od tradycyjnych dachówek.
Powrót peceta
Surface Studio PC to pomysł Microsoftu nazrewolucjonizowanie rynku PC. Po pierwsze, dzięki 28-calowemu, dotykowemu monitorowi, który – jak twierdzi firma – jest najcieńszym monitorem LCD na świecie (ma 12,5 mm). Zamontowany jest na chromowanych ramionach, można go więc odchylić prawie na płasko. Ekran Surface Studio jest też na tyle inteligentny, że wie, kiedy rysujemy, a kiedy tylko opieramy dłoń. Drugim elementem jest podstawa monitora, gdzie znajduje się komputer, w zależności od modelu procesor Intel i5 lub i7, 1 TB lub 2 TB hybrydowej pamięci. Najciekawsze jest to, że Surface Studio obsługuje piórko Surface Pen, a także nowy kontroler Surface Dial. Jest to cylindryczne, multimedialne urządzenie, które może być używane bezpośrednio na ekranie, gdzie steruje obrazem, narzędziami lub paletą kolorów.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.