Są nieodłącznymi towarzyszami współczesnych dzieci i młodzieży. Gadżety elektroniczne. Korzystanie z nich bez umiaru uszkadza wzrok i słuch. Nieodwracalnie.
Ostrożnie z komórką
Czy promieniowanie telefonów komórkowych powoduje raka? Do tej pory naukowcy nie wykazali, żeby fale radiowe czy mikrofale prowadziły do zwiększonego ryzyka powstawania zmian nowotoworowych u dzieci. Jednak długofalowe badania obserwacyjne dopiero są prowadzone. Natomiast badania na zwierzętach wykazały, że absorbcja promieniowania przez niedojrzały mózg jest dwukrotnie większa niż przez mózg dojrzały. Istnieje więc potencjalnie zwiększone ryzyko występowania negatywnych zmian w rozwijającym się mózgu. – Dlatego, mimo braku jednoznacznych dowodów na negatywny wpływ fal radiowych i promieniowania, zaleca się, aby prowadzić raczej krótkie rozmowy przez telefon i w razie możliwości korzystać ze słuchawek z kablem – zauważa prof. Jan Mazela z Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.