W czasach, gdy kolumb przemierzał Atlantyk, a da Vinci malował Monę Lisę, niemiecki bankier Jakub Fugger zgromadził majątek, który uczynił go najbogatszym człowiekiem w historii. W 1525 r. należało do niego 2 proc. PKB europy. O najbogatszym człowieku wszech czasów pisze Greg Steinmetz.
- W domach dziecka nikomu się nie pokazuje, jak ugotować obiad. Ani jak skasować bilet, zrobić zakupy i żyć. Usamodzielnianie to fikcja – pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
- Mariusz Kamiński stoi za wyrzuceniem mojej żony z ABW. Była mobbingowana – powiedział Annie Gielewskiej Paweł Wojtunik, były szef CBA.
- W wyborach samorządowych na listach zjednoczonej Prawicy znajdą się ludzie z partii Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni – ujawnia Artur Grabek.
- Gdy ojciec był szefem MSZ, dzwoniłem do jego sekretariatu i negocjowałem, kiedy będę mógł z nim 15 minut porozmawiać. Czasem czekałem kilka dni – mówi w rozmowie z Olgą Wasilewską i Marcinem Dzierżanowskim Tomasz Cimoszewicz, poseł PO.
- Kiedy zobaczycie biegaczy, którzy poruszają się wolniej od pieszych, nie wysilajcie się na drwiny. Tak ma być. To slow jogging – trucht bez zadyszki, bez rywalizacji, z uśmiechem. I koniecznie w towarzystwie. O nowym trendzie wśród biegaczy pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
- Majówka tuż tuż. Jak wykorzystać ten czas, by jak najlepiej wypocząć? 5 sposobów na szybki odpoczynek przedstawia Anita Czech.
- Nikt nie wie, skąd się wzięły, ale wszyscy chcieli je mieć. Klapki Kubota, czyli kultowy obiekt pożądania lat 90., wracają na rynek. O powrocie marki pisze Szymon Krawiec.
- Paweł Durow i jego komunikator Telegram to w Rosji wrogowie numer jeden. Stawiający na ochronę prywatności użytkowników Rosjanin stanowi też wielkie wyzwanie dla Facebooka. O rywalu Zuckerberga pisze Jakub Mielnik.
- Jedziecie na majówkę, a tu deszcz. Wchodzicie na Netflixa i … w natłoku propozycji potentata nie wiecie, co wybrać. Oto nasz przewodnik, który pomoże wam odsiać ziarno od plew. Seriale oglądała dla was Ola Salwa.
A w cyklu #35latWprost – rok 2015. Przypominamy o poruszanym na łamach „Wprost” temacie gejów w Kościele. Wspominamy też o sprawie Kamila Durczoka, którą tygodnik opisywał na długo przed pojawieniem się hasztagu #MeToo.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.