Szacunek ludzi ulicy
Niezwykły projekt warszawskiego rapera z Chmielnej, po której wciąż jeździ z nieodłącznym wózeczkiem na winyle własnej roboty. Zrodzony z serii radiowych wywiadów prowadzonych przez Vienia przed kilkunastu laty, pokazuje niezwykły w hermetycznym hiphopowym środowisku ukłon dla podobnych duchem i przesłaniem, choć krańcowo odmiennych stylowo klasyków od Dezertera i Apteki po Ciechowskiego i Janerkę, a nawet… Kapitana Nemo. Klasyk polskiego hip-hopu przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury pokazuje młodzieży, że istnieje też inna muzyka. Naprawdę nowe czasy.
Vienio, Profil Pokoleń Vol. 1 Step Records
Weteran w formie
Jeśli spojrzeć na teksty, ten album to swoista ścieżka dźwiękowa właśnie ukazującej się w Polsce świetnej autobiografii artysty. Po niekończącym się serialu z coverami klasyki amerykańskiej piosenki to pierwsza od 20 lat(!) autorska płyta Stewarta. Daleko jej, rzecz jasna, do klasyków muzyka z lat 70., ale w 90 proc. własne kompozycje mają mimo nieskomplikowania charakterystyczny chuligański wdzięk i pokazują wciąż zadziwiającą wokalną formę artysty.
Rod Stewart, Time Universal
T op 10 muzyka
1. „Złota kolekcja – Bal u Posejdona”, Anna German,
Pomaton / Emi Music PL
2. „Bawię się świetnie”, Ania,
Jazzboy/Olesiejuk
3. „Nagrania radiowe z lat 1969-1971 – z archiwum Polskiego Radia vol. 13”, Anna German,
Polskie Radio/ Olesiejuk
4. „Delta Machine”, Depeche Mode,
Sony Music PL
5. „Now, What?”, Deep Purple,
Edel Records/Mystic Production
6. „Haos”, O.S.T.R., Hades,
Asflat Records/Emi Music PL
7. „Piłem w Spale… I co dalej?”, Artur Andrus,
Mystic Production
8. „X”, Ira,
My Music/EMI Music PL
9. „To Be Loved”, Michael Bublé,
Warner Music/ Warner Music PL
10. „Eliminati”, Tede,
Wielkie Joł/Jawi
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.