Gabinet posiedzeń Rady Bezpieczeństwa Narodowego (tzw. gabinet sytuacyjny) – wybudowany w 1962 r. w podziemiach zachodniego skrzydła Białego Domu. Tu odbywają się spotkania prezydenta z najważniejszymi doradcami i przedstawicielami służb specjalnych.
Gabinet Roosevelta – położony w środku zachodniego skrzydła Białego Domu, obok Gabinetu Owalnego, służy do roboczych spotkań prezydenta z przedstawicielami administracji. Tu też są ogłaszane nominacje nowych członków prezydenckiej administracji.
Jadalnia rodzinna – na początku XIX wieku służyła jako prywatna jadalnia rodziny prezydenckiej, obecnie jest miejscem kameralnych spotkań i roboczych lunchów z politykami.
Pokój spotkań dyplomatycznych– jeden z trzech tzw. owalnych gabinetów w BiałymDomu. Organizuje się tu spotkania z zagranicznymiambasadorami. Franklin Delano Roosevelt od 1935 r.przez dziewięć lat nadawał stąd słynne radiowe „pogawędki przy kominku".
Aula wejściowa (wielkie foyer) – główne wejście do oficjalnej części Białego Domu. Aula wejściowa to miejsce witania oficjalnych delegacji. Służy też jako sala koncertowa i balowa – w 1985 r., podczas wizyty w Białym Domu brytyjskiej pary książęcej, aktor John Travolta tańczył tu z księżną Dianą, a w 1998 r. pierwsza dama Hillary Clinton zatańczyła z prezydentem Czech Vaclavem Havlem.
Gabinet Owalny – najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w Białym Domu. Stąd George W. Bush wygłosił przemówienie do rodaków po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r. Tutaj też rozegrały się kulminacyjne sceny romansu prezydenta Billa Clintona ze stażystką Monicą Lewinsky.
Centrum Prasowe – od 2000 r. pomieszczenie nosi imię Jamesa Brady’ego, sekretarza prasowego Ronalda Reagana, który został ranny podczas zamachu na Reagana w marcu 1981 r. To tu odbywają się spotkania sekretarza prasowego Białego Domu z dziennikarzami.
Pokój Zielony – jeden z trzech pokoi konferencyjnych w oficjalnej części Białego Domu. Przeznaczony do kameralnych przyjęć. W 1812 r. prezydent James Madison podpisał w tym pokoju pierwszy w historii USA akt wypowiedzenia wojny, rozpoczynający dwuletni konflikt zbrojny z Wielką Brytanią
Pokój Chiński – nazwa pochodzi od znajdującej się tu kolekcji chińskiej porcelany, gromadzonej przez amerykańskich prezydentów od czasów George'a Washingtona. Odbywają się tu kameralne spotkania z gośćmi pierwszej damy.
Sala Wschodnia – największy pokój w Białym Domu, służy głównie jako miejsce dużych przyjęć wydawanych przez prezydenta. W Sali Wschodniej 15 kwietnia 1865 r. zmarł prezydent Abraham Lincoln, postrzelony dzień wcześniej przez fanatyka Johna Wilkesa Bootha. Swój obecny wygląd sala zawdzięcza gruntownej renowacji przeprowadzonej pod okiem prezydenta Theodore'a Roosevelta w latach 1901-1902.
Żółty Gabinet Owalny – wcześniej był prezydencką pracownią. Tutaj 7 grudnia 1941 r. prezydent Franklin Delano Roosevelt odebrał meldunek o japońskim ataku na Pearl Harbor. Obecnie urządzane są tu kameralne przyjęcia.
Gabinet Traktatowy – początkowo ten pokój pełnił m.in. funkcję prezydenckiego biura. To tu w 1963 r. John Kennedy podpisał traktat o zakazie testów z bronią jądrową. Obecnie jest to prywatna pracownia głowy państwa.
Sypialnia Lincolna – pierwotnie mieściło się tu biuro prezydenta. Tu przechowywany jest jedyny zachowany rękopis przemówienia Abrahama Lincolna wygłoszonego w listopadzie 1863 r. na polach bitwy pod Gettysburgiem.Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.