Niemcy atakują. Rękami znanych PSL-ożerców Michała Majewskiego i Pawła Reszki z der „Dziennika” zadano bolesny cios wicepremierowi polskiego rządu. Axel Springer, wydawca „Dziennika”, działając na bezpośrednie polecenie Berlina, postanowił skompromitować wicepremiera, ministra gospodarki w rządzie Tuska, prezesa PSL, wieloletniego generała Ochotniczej Straży Pożarnej, a od urodzenia syna matki Marianny Jadwigi Pawlak.
Takie wrażenie można było odnieść, słuchając w ubiegły czwartek konferencji prasowej wicepremiera Waldemara Pawlaka. Trafić w tyle postaci jednym pociskiem potrafią tylko Niemcy, jeżeli jest to pocisk dum- -dum. A wszystko wskazuje na to, że publikacja „Czego boi się Pawlak" mocno poraniła nie tylko umysł wicepremiera, ale odłamki dostały się także do mózgów wielu polityków i dziennikarzy. Oto autorzy opisali stary i ciągle konsekwentnie realizowany system biznesowy Pawlaka. Polega on na tym, by w czasie pełnienia funkcji państwowej lub szefowania OSP, organizacji pozarządowej, nie ustawać we wprowadzaniu systemów informatycznych w każdej gminie. Pieniądze na tę działalność pochodzą z budżetu państwa, a państwo Pawlaków ma spółki, które najtaniej wdrożą program informatyzacji wymyślony przez Waldemara Pawlaka. W ramach Gminnych Centrów Reagowania Pawlak postanowił walczyć o większe bezpieczeństwo w czasie katastrof, na przykład powodzi. Niestety, wielu wójtów uważa, że nie potrzebuje oprogramowania po to, by z sąsiedniej gminy pożyczyć worki z piaskiem. Wielu odprawiło wysłanników spółek komputerowych prowadzonych przez kolegów ze studiów i koleżankę Pawlaka, którzy za pieniądze podatników montowali i szkolili w obsłudze programów droższych niż układanie worków z piaskiem. Wszystko oparte było na PSL-owskiej dyscyplinie budżetowej. Polega ona na tym, że jak najwięcej pieniędzy z kasy państwa powinno trafić do swoich, a jak najmniej do obcych, czyli tych, którzy nie znają przywódców i rodziny PSL-owców.
Więcej możesz przeczytać w 12/2009 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.