TRYBUNA PRZYMIERZA MIĘDZY DAWNYMI A MŁODYMI
Nr 48 (61) Rok wyd. 2 WARSZAWA, poniedziałek 24 listopada 2003 r. Cena + VAT + ZUS + akcyza
Organ Ludu
Tow. red. Stanisław Klawe
Nr 48 (61) Rok wyd. 2 WARSZAWA, poniedziałek 24 listopada 2003 r. Cena + VAT + ZUS + akcyza
- "Nie pytaj, co Partia może zrobić dla ciebie. To wiadomo. Pytaj, co ty możesz zrobić dla Partii"
Współzawodnictwo pracy
W całym kraju rozwija się współzawodnictwo pracy, szczególnie wśród członków Partii. Oto zewsząd napływają meldunki, że podstawowe instancje partyjne (POP) rywalizują o pierwszeństwo w wykonaniu (a nawet przekroczeniu!) planu samoprzeczyszczenia, czyli weryfikacji członków.
Przypomnijmy, że I sekretarz zapowiadał weryfikację członków w 50-70 proc., lecz jak na razie POP wykonują plan w stu procentach!
Przykład idzie od głowy
Współzawodnictwo pracy szerzy się nie tylko w POP, ale wśród posłów (np. który więcej razy zagłosuje na dwie ręce) czy wśród urzędników wyższego szczebla (np. który szybciej i lepiej poinformuje członków mafii lub sprytniej rozstrzygnie tzw. przetarg).
Tych posłów i działaczy macierzyste POP weryfikują szczególnie starannie i chętnie zostawiają w szeregach Partii.
I sekretarz wygrał!
Ciekawy, choć mało znany przykład współzawodnictwa pracy w łonie najwyższych władz opisał przed komisją śledczą szef kancelarii premiera M. Wagner.
Wyścig ten rozegrał się w marcu pomiędzy I sekretarzem L. Millerem a prezydentem A. Kwaśniewskim. Jak zdradził M. Wagner, ścigali się, kto pierwszy ujawni informację o notatce Rywina przekazanej prezydentowi i w ten sposób pomoże komisji.
Wyścig był pasjonujący, bo zawodnicy do samego końca szli łeb w łeb, ale rzutem na taśmę wygrał L. Miller, ogłaszając w TVP istnienie notatki. A. Kwaśniewski tym razem zajął zaszczytne drugie miejsce. - UE idzie nam na rękę
"Dość" dyskryminacji pracowników i nieprzestrzegania ich praw! - mówi kolejny kraj UE. Tym razem Holandia idzie nam na rękę i rozważa zamknięcie rynku pracy dla Polaków.
Dzięki temu będą oni mieli więcej czasu na zdobycie odpowiednich kwalifikacji lub naukę języka obcego, dzięki czemu uzyskają wyższe płace, a więc i większą satysfakcję.
Również polskich rolników (a szerzej - i innych mieszkańców wsi, jak trzoda, drób i futerkowe) ucieszy zamknięcie dostępu do tzw. rynków europejskich. Rolnicy będą odczuwać satysfakcję, widząc, jak rodacy opychają się krajową żywnością (dzięki jej zwiększonej podaży na rynek wewnętrzny), a ww. pozostali mieszkańcy unikną wypadków niehumanitarnego traktowania.
Okresy przejściowe możemy też wykorzystać na dalsze rozwijanie regionalnej specjalności, jaką jest korupcja. Dzięki temu przeniesiemy do UE nieco wartości, bez których trudno żyć, a już tym bardziej osiągnąć szczęście. - Stabilizacja w Iraku (Babil, OL) W Iraku postępuje stabilizacja, na dowód czego rozwija się wolna kultura i sztuka.
Duże wzięcie mają dzieła poświęcone antysaddamowskiej opozycji. Niedługo też rozpoczną się prace nad serialem o wyzwoleniu Iraku pt. "Czterej pancerni i Sza-rik". - Prorocze przemówienie I sekretarza � Hausner przewodnią siłą narodu
Nadzwyczajny zjazd Partii trwa
Duże zainteresowanie mediów wzbudza Nadzwyczajny zjazd Partii, który już się rozpoczął. Szczególnie obłudne jednak jest zdziwienie opozycji (i jej nie skrywana radość).
Przypomnijmy zatem, że już parę miesięcy temu, podczas II (XVII) Zjazdu, I sekretarz L. Miller wypowiedział prorocze słowa: "(...) W powodzeniu, w rozwiązywaniu trudnych polskich spraw towarzyszyła wszak gorycz porażek... Nie zawsze stosowaliśmy dobre koncepcje, nie zawsze sprawdzali się ludzie... Jeśli mamy dziś mniejsze poparcie (...)".
Jak widać, L. Miller wszystko przewidział. Niestety, nie określił terminu zakończenia zjazdu i sposobów radzenia sobie z obecną sytuacją.
Optymizmem jednak napawa fakt, iż mimo wszystko I sekretarz chce pozostać w Partii, co potwierdziła podstawowa organizacja partyjna w Łodzi. Jednak w rządzie pozostanie, jak zapowiedział, tylko z Hausnerem.
Organ Ludu
Tow. red. Stanisław Klawe
Więcej możesz przeczytać w 48/2003 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.