TRYBUNA PRZYMIERZA MIĘDZY DAWNYMI A MŁODYMI
Nr 24 (36) Rok wyd. 2 WARSZAWA, poniedziałek 9 czerwca 2003 r. Cena + VAT + ZUS + akcyza
Nr 24 (36) Rok wyd. 2 WARSZAWA, poniedziałek 9 czerwca 2003 r. Cena + VAT + ZUS + akcyza
- Już po referendum
- UE kolebką wartoŚci
Przed referendum pojawiały się informacje, jakoby Europa nie była przywiązana do wartości. Polskie społeczeństwo zadało temu jednak kłam, wchodząc do UE entuzjastycznie.
Zwłaszcza wegetarianie, co nie dziwi wobec przewidywanego wzrostu (może nawet dwukrotnego) cen mięsa.
Żeby jednak zadowolić również obywateli mięsożernych, przewiduje się po wejściu do UE także wzrost cen owoców i warzyw.
Pokazuje to, że UE nie dyskryminuje nikogo ze względu na wyznawane przekonania. - 16 czerwca - Radosny DzieŃ!
Zadanie dla Polski
Społeczeństwo w referendum wykazało się wielką dojrzałością. Ale Europa nie jest jedynie przyjemnością - jest też wielkim zbiorowym obowiązkiem. Naszą misją jest więc przypominać Europie o jej korzeniach i powinnościach.
Ot, choćby sprawa mniejszości. Oto ostatnio Belgia (wzorem Holandii) wprowadziła małżeństwa mniejszości. W ten sposób zdobyła miano prawdziwie europejskiego kraju. Jednak wiele jest jeszcze do zrobienia w pozostałych 13 krajach UE.
Choć więc wielki europejski przywódca Chirac radził nam milczeć, nie traćmy ducha! Okazja będzie już 16 czerwca - w radosnym dniu ślubu dwóch kochających się Belgów.
Przypomnijmy bezdusznej Europie o losie mniejszości. Niech nas usłyszą! - Z ostatniej chwili:
W związku z wejściem do UE dwóch popularnych bezpartyjnych M. Łapińskiego i A. Naumana zaprotestowała Europejska Partia Bezpartyjnych. - Odciąć się od Norwegii
Głośne swojego czasu były groźby Al-Kaidy wobec Norwegii. Zaszło podejrzenie, iż Al-Kaida pomyliła Norwegię z Polską, choć przecież Polska jest już w Europie, a Norwegia nie.
Wprowadza to w błąd nie tylko Al-Kaidę. Ostatnio wielki amerykański koncern General Electric zadeklarował, iż bardzo chętnie zainwestuje w Polsce ze względu na duże ułatwienia administracyjne i bardzo dobrą infrastrukturę. W tym wypadku również pojawiło się podejrzenie poważnej pomyłki. Nie wiadomo jednak, czy koncern pomylił Polskę z Norwegią, czy z jakimś innym krajem. - Kultura
Konkurs Eurowizji wygrała Turcja z piosenką "Every Way That I Can". Jak widać - słusznie, skoro język turecki jest o wiele bardziej podobny do europejskiego niż np. rosyjski, wiśniewski czy nawet francuski.
Zwycięstwu nie zaszkodziło nawet podejrzenie, że turecki jest podobny, niestety, też do języka amerykańskiego. - Sukcesy komisji śledczej
Komisja sejmowa odnotowuje sukcesy. W trakcie trudnych, wielomiesięcznych przesłuchań zdemaskowano wroga w osobach "posłów" Ziobry i Rokity.
Pierwszego z nich I sekretarz Miller zdemaskował jako "zero", a drugi sam się wkopał, ujawniając tajemnicę służbową.
Prokuratura już wszczęła śledztwo, oczywiście wyłącznie w sprawie Rokity, zdemaskowanie bowiem p. Ziobro nie było przecież ujawnieniem żadnej tajemnicy.
Chybione zatem okazały się podejmowane przez prawicę próby zdyskredytowania naszej Partii. Choć starali się przekształcić Salę Kolumnową Sejmu w "salę kalumniową", to jednak prawda zwyciężyła. - Z zagranicy
Obrońcy zwierząt chwalą prezydenta Busha
Przywódca USA Bush wykorzystał pobyt w Evian do zaznaczenia swojego stanowiska w istotnych sprawach współczesności.
Kiedy prezydent Francji Chirac zasiadał do kolacji, prezydent Bush mu nie towarzyszył (choć wcześniej poklepał go po plecach na zgodę). I słusznie - niech Francuz zajada swoje żaby sam - prawdziwy miłośnik przyrody tego nie robi.
Więcej możesz przeczytać w 24/2003 wydaniu tygodnika Wprost .
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.